Google+
  • Godziny pracy

    Salon: pon-pt. 9.00-18.00, sob. 10.00-15.00
    Serwis: pon.-pt. 7.00-20.00
  • Gdynia, ul. Owsiana 13
  • Salon 58 667 32 22
  • Serwis 58 667 32 00

Press Room

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami prasowymi Ford Polska i Euro-Car oraz do kontaktu z działem marketingu:

Joanna Piątkowska

Kierownik ds Marketingu

Tel. 58 669 32 50

e-mail.:j.piatkowska@eurocar.pl

Filip Formella

Specjalista ds Marketingu

tel.58 669 32 53

e-mail.:f.formella@eurocar.pl

Krzysztof Szczęsnowicz- Boniecki

Młodszy Specjalista ds. Marketingu

tel. 58 712 42 59

e-mail.:

k.szczesnowicz@eurocar.pl

Ford GT, wyścigowy Mustang GT4 i nowa Fiesta na Festiwalu Prędkości w Goodwood.

29 Czerwca 2017
• Ford GT debiutuje na Festiwalu Prędkości w Goodwood. Na legendarnym odcinku Hillclimb poprowadzą go kierowcy wyścigowi Andy Priaulx i Harry Tincknell z zespołu Ford Chip Ganassi Racing. • Wyścigową wersję Forda Mustanga GT4 poprowadzi Billy Johnson, a Vaughn Gittin weźmie udział w pokazach driftu za kierownicą Mustanga RTR. • W Goodwood swoją brytyjską premierę będzie miał nowy Ford Fiesta oraz Ford S-MAX w sportowej stylizacji ST-Line.

Ford Chip Ganassi Racing gotowy do obrony tytułu w wyścigu 24 Le Mans.

8 Czerwca 2017
• Wszystkie cztery modele Ford GT zespołu Ford Chip Ganassi Racing wezmą udział w wyścigu 24 Le Mans . • W 2016 roku samochody Forda z numerami: 68, 69, 66 i 67 zajęły odpowiednio miejsca 1, 3, 4 oraz 9 w najsłynniejszym długodystansowym wyścigu na świecie – dokładnie 50 lat po potrójnym zwycięstwie w 1966 roku, wywalczonym przez model GT40. • W 2017 roku przypada 50-lecie triumfu z 1967 roku, kiedy kierowcy Dan Gurney oraz AJ Foyt poprowadzili model GT40 do kolejnej wygranej, rozpoczynając czteroletnie pasmo zwycięstw Forda w Le Mans.

Testy dostawczych Transitów Plug-In Hybrid w ramach jesiennej akcji „Cleaner Air for London”

4 Maja 2017
• Opracowany w Dunton Ford Transit Custom z napędem hybrydowym typu plug-in oferuje możliwość jazdy z wykorzystaniem energii elektrycznej w typowo miejskich warunkach. • Pięć zespołów zostało wybranych do pierwszej grupy uczestników testów auta dostawczego z napędem hybrydowym typu plug-in. • Nowo opracowana procedura testowa Forda Smart Mobility obejmuje testy na ulicach Londynu i ma na celu zbadanie tego, jak auta dostawcze mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności przedsiębiorstw w wielkim mieście. • Miejska policja przetestuje dwa dostawcze Fordy Transity Custom z napędem hybrydowym typu plug-in w charakterze oznakowanych i nieoznakowanych wozów patrolowych. • Pojazdy będą wyposażone w systemy telematyczne Forda, zbierające dane pomiarowe dotyczące efektywności oraz emisji spalin w zależności od branży i roli w której są wykorzystywane. • Mark Harvey został kierownikiem programu Urban Electrified Van (Miejski Samochód Dostawczy z Napędem Hybrydowym) w strukturach Ford Motor Company, aby sprawować kontrolę nad testami w centrum badawczym Forda w Dunton w hrabstwie Essex. • 25 kwietnia Ford zorganizował nieformalne spotkanie poświęcone testom podczas pokazu samochodów użytkowych w hali wystawowej Birmingham NEC.

Ford już ósmy rok z rzędu zdobywa tytuł World’s Most Ethical Company.

24 Marca 2017
Dzięki realizacji koncepcji społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa, Ford już ósmy rok z rzędu zdobywa tytuł World’s Most Ethical Company. • W roku 2017 firma Ford Motor Company już ósmy rok z rzędu zdobywa tytuł World’s Most Ethical Company Instytutu Ethisphere. • Ford został doceniony za m.in., wspieranie zrównoważonego rozwóju w łańcuchu dostaw oraz promowanie pozyskiwania minerałów w sposób bezkonfliktowy; jednym z przykładów takich działań jest program Partnership for a Cleaner Environment. • Każdego roku instytut Ethisphere wyróżnia przedsiębiorstwa, które dążą do wprowadzania pozytywnych zmian poprzez podejmowanie etycznych działań, a także promowanie wspólnoty korporacyjnej i odpowiedzialnego modelu zarządzania.

Koncepcja autonomiczna „Autolivery” przedstawia wizję ekologicznego miasta przyszłości.

28 Lutego 2017
• Koncepcja „City of Tomorrow” przedstawia problemy z zakresu mobilności, których doświadczamy w mieście, włączając w to zatory uliczne i zanieczyszczenie powietrza, prezentując ich potencjalne rozwiązania pozwalające na szybsze przemieszczanie się mieszkańców zarówno dziś, jak i w przyszłości. • Pracownicy Forda opracowują innowacyjne rozwiązania problemu „ostatniego fragmentu trasy”, włączając w to koncepcje zakładające współpracę samochodów autonomicznych i dronów w zakresie dostarczania przesyłek. • Koncepcja „Autolivery”, elektryczna platforma Carr-E oraz składany elektryczny trójkołowiec TriCiti są prezentowane podczas Mobile World Congress. • Ford chce wprowadzić do komercyjnej eksploatacji w pełni autonomiczny samochód, który nie wymaga wkładu kierowcy opisanego przez stowarzyszenie SAE International, jako czwarty poziom automatyzacji. Auta tego typu mają być wykorzystywane w 2021 roku w zakresie usług związanych z mobilnością, jak wspólne przejazdy (ride sharing) czy transport pasażerski (ride hailing), a także do dostarczania przesyłek.

Ford Fiesta ST Nowej Generacji debiutuje z silnikiem EcoBoost 1,5 l 200 KM i wyborem trybu jazdy

24 Lutego 2017
Ford Performance ujawnił dzisiaj szczegóły dotyczące Nowej Generacji Forda Fiesty ST, napędzanego całkowicie nowym 3-cylindrowym silnikiem 1,5 l EcoBoost. Pokazana po raz pierwszy, jeszcze przed globalnym publicznym debiutem na Geneva Motor Show w przyszłym miesiącu, Fiesta ST Nowej Generacji dysponuje mocą 200 KM i maksymalnym momentem obrotowym 290 Nm, a szacowany czas rozpędzania 0-100 km/h wynosi 6,7 sekundy. Trzecia generacja Fiesty ST będzie pierwszym modelem Ford Performance napędzanym trzycylindrowym silnikiem, będzie też pierwszym modelem Fiesty ST wyposażonym w wybór trybu jazdy, który umożliwia skonfigurowanie charakterystyk silnika, układu kierowniczego i kontroli stabilności według ustawień Normal, Sport oraz Track. Pozwala to dobrać optymalne ustawienia do warunków drogowych i zapewnić kierowcy maksimum wrażeń i przyjemności z jazdy, od podróży autostradą, po wizyty na torze wyścigowym.

Zobacz coś, czego wcześniej nie było widać.

13 Lutego 2017
Dzięki nowoczesnemu oświetleniu dostrzeżesz to, czego dawniej Twoi dziadkowie mogliby w porę nie zauważyć na drodze.

Ford GT najlepszy czas okrążenia spośród wszystkich wyprodukowanych samochodów Forda.

27 Stycznia 2017
• Z pełną gamą aktywnych systemów kontroli dynamiki jazdy, zupełnie nowy Ford GT osiąga prędkość maksymalną 347 km/h – najwyższą, jaką kiedykolwiek osiągnął produkcyjny model Forda. • Świetny stosunek masy do mocy w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi systemami aktywnego zawieszenia kół stosowanymi w tego typu pojazdach sprawiły, że Ford GT po torze wyścigowym jeździ szybciej, niż jakikolwiek jego bezpośredni konkurent. • Zestaw aktywnych systemów dynamiki jazdy zapewnia optymalną równowagę pomiędzy siłą docisku do nawierzchni i współczynnikiem oporu powietrza przy dowolnej prędkości, czyniąc samochód szybszym, niezależnie od poziomu umiejętności kierowcy.

Nowości Forda w Detroit NAIAS 2017

12 Stycznia 2017
Ford prezentuje nowego F-150; Bronco wraca; Zupełnie nowy Ranger trafi na rynek amerykański, Koncern przedstawia wizję Miasta Jutra. • Ford przedstawił nowy, jeszcze mocniejszy, przemyślany i z lepszymi możliwościami model F-150, który jako pierwszy w klasie jest wyposażony w zaawansowane technologie, w tym system zapobiegania kolizji z wykrywaniem pieszych, adaptacyjny tempomat z funkcją Stop-and-Go, modem 4G LTE, układ SYNC 3 i system audio B&O PLAY. • Nowa generacja Forda Rangera, średniej klasy pickupa, pojawi się na amerykańskim rynku w 2019 r. • Zupełnie nowy, mocarny Ford Bronco powraca w 2020 roku jako globalny model w klasie średniej wielkości SUV; zarówno Bronco jak i Ranger mają być produkowane w zakładzie Forda w Michigan. • Chariot, aplikacja car-sharingowa, której właścicielem jest Ford, jeszcze w tym roku dostępna będzie w 8 miastach USA. Obecnie działa w San Francisco w Kalifornii i Austin w Teksasie. • Ford zaprezentował wizję „Miasta przyszłości”, by przyczynić się do inspirowania innowacji i pomagać miastom w rozwiązywaniu problemów komunikacyjnych, a także pomóc ludziom łatwiej poruszać się dzisiaj i w nieodległej przyszłości.

Ojciec wzruszony dziełem swoich siedmiorga dzieci.

16 Grudnia 2016
• Siedmioro dorosłych dzieci, które ojciec uczył prowadzenia samochodu, w sekrecie organizuje odrestaurowanie ukochanej, wiekowej Fiesty ojca, gdy u jej właściciela zdiagnozowano nowotwór. • Fiesta była „ósmym dzieckiem” włoskiej rodziny, której służyła przejeżdżając 245 tysięcy kilometrów, przywożąc nowo narodzone dzieci ze szpitala, zabierając rodzeństwo na letnie wakacje, czy służąc mu do nauki jazdy. • Entuzjaści Fiesty z Niemiec pomogli znaleźć rzadkie, oryginalne części, by samochód mógł otrzymać złotą odznakę oryginalnego modelu z roku 1978.

Samochody nowe
Top oferta

Zapoznaj się z naszą ofertą samochodów nowych.
Zobacz więcej >

Ford Galaxy 2.0 TDCi

Wyjątkowa cena na rodzinny...
Czytaj więcej >

Ford S-MAX

S-Max - sportowy charakter...
Czytaj więcej >

Ford Edge

Ford Edge Titanium dostępny...
Czytaj więcej >
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
Dowiedz się więcej tutaj. ×