Ford Bronco to model znany i lubiany. Swoim wyglądem i drzemiącym w zamkniętej bryle charakterem zjednał sobie rzeszę fanów. Tymczasem debiutuje coś mocnego, naprawdę mocnego. Panie i Panowie z przyjemnością ogłaszamy, że oferta Forda wzbogaciła się o model Bronco Raptor.

Czym różni się Bronco Raptor od bazowej wersji?

Zmodernizowane podwozie, jeszcze wyższy prześwit, poszerzony rozstaw kół i trzylitrowy silnik V6 o mocy 400 KM, to brzmi jak przepis na sukces. Dyrektor generalny Forda podkreśla, że wkład pracy i wiedzy włożony w produkcje tego modelu sprawi, że samochód będzie prawdziwą bestią na pustynnych terenach. Jak podkreśla, jest to auto nie dla każdego, jego odbiorcy to ludzie, którzy kochają wolność i wiatr we włosach.

Raptora od bazowej wersji poza wymienionymi wyżej czynnikami wyróżniać będzie również detale na drzwiach i charakterystyczny grill. Zaskoczyć mogą również spore rozmiary kół. Bronco Raptor ubrane ma 37 calowe opony, które zapewniają niesamowite właściwości w każdych warunkach. Jedno jest pewne. Na pewno go rozpoznacie.

Powiedzmy sobie coś więcej…

Bronco Raptor moc na 4 koła przekazuje za sprawą 10-cio biegowej przekładni. Samochód po uruchomieniu trybu holowania jest w stanie przetransportować ładunek o imponującej wadze aż 2041 kg.

Komfortu w terenowych podróżach z pewnością nada możliwość zastosowania w samochodzie 7 trybów jazdy w terenie. Podczas bardziej ekstremalnych podróży pomocna może się okazać informacja o wzbogaconej ochronie podwozia. Błotne kąpiele również nie będą mu straszne, a to za sprawą głębokości brodzenia, która wynosi 94cm.

Bronco Raptor dostępny będzie w niepowtarzalnym kolorze nadwozia Code Orange. To lakier obok którego ciężko przejść obojętnie.

Wewnątrz zauważymy pogrubioną kierownicę, ulepszone fotele i wiele innych specjalnych opcji wykończenia. Podróże małe i duże wspierać będzie 12-calowy wyświetlacz, który pokazywać ma ważne informacje dotyczące między innymi wyników osiąganych na trasie. Warto również wspomnieć, że standardowe wyposażenie opierać się będzie na pakiecie High.

Cena

Wiadomo, że zamówienia na Bronco Raptor ruszą w marcu bieżącego roku. Kiedy rozpocznie się produkcja? To pytanie wciąż pozostaje otwarte. Producent zapewnia jednak, że samochód trafi do dealerów jeszcze w tym roku. Wiadomo jednak, że Ford wycenił swój pojazd na kwotę 69 995 USD, co w przeliczeniu na złotówki wynosi 284 817.

Oczywiście jest to samochód wyprodukowany z myślą o rynku Amerykańskim, nam zatem pozostaje cieszyć się z równie wyjątkowego Ranger Raptor.