FIAT dynamicznie rozwija swoje portfolio, wprowadzając na rynek nowe modele, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Marka ogłosiła, że w ofercie pojawią się dwa nowe modele: Fiat Doblo i E-Doblo.

Nowe E-Doblo to samochód pasażerki, a zarazem kolejny krok FIAT w drodze do pełnej elektryfikacji, która ma nastąpić w 2024 roku.

Fiat Doblo w wersji furgonetki oferowane będzie w szerokiej gamie silników konwencjonalnych diesla oraz benzynowych. Oba auta doskonalne sprawdzą się w jeżdzie miejskiej i zapewnią swoim użytkownikom bezpieczne i wygodne przemieszaczanie się. Będą produkowane w hiszpańskiej fabryce Stellantis.

Wszechstronne konfiguracje nowego Doblo

Nowy Fiat Doblò dostępny jest w w dwóch długościach i trzech różnych konfiguracjach (VAN, Crew Cab, Combi). Wersja pasażerska doskonale wpisuje się w potrzeby rodzin z dziećmi a konfiguracja van świetnie sprawdzi się jako wielozadaniowe auto firmowe.

Nowy Fiat Doblo- Przód
Nowy Fiat Doblo- Przód

Do wyboru są dwie wersje diesla: 1.5 litra o mocy 100 KM z manualną skrzynią biegów; 1.5 litra o mocy 130 KM z manualną lub 8-biegową automatyczną skrzynią biegów oraz silnik benzynowy 1.2 o mocy 110 KM. Kierowca ma do wyboru różne tryby jazdy: normalny, eco i power. Pierwszy z nich jest zalecany do jazdy w przeciętnym ruchu, eco oszczędza zużycie paliwa, a power poprawia dynamikę jazdy.

Komfortowy sprzymierzeniec każdego profesjonalisty

W procesie projektowania zwrócono szczególną uwagę na komfort przyszłych użytkowników pojazdu. Nacisk przeniesiono na wymogi profesjonalistów, którzy będą spędzać w nim wiele godzin dziennie. Zawieszenie skutecznie zmniejsza odczuwalność wstrząsów i wibracji, a izolacja akustyczna zapewnia cichą jazdę. Nowe Doblo wyposażone jest w system Magic Cargo. Pozwala na zwiększenie objętości ładunku do 4,4 m3 oraz możliwość załadunku długich przedmiotów, takich jak rury czy drabiny o długości do 3,4 metra.

Fiat Doblo- Profil
Fiat Doblo- Profil

Istnieje możliwość podniesienia siedzenia po stronie pasażera i wykorzystania schowka pod spodem na pudła lub inne przedmioty. Obrotowy stolik w razie potrzeby zamieni kabinę Doblò w mobilne biuro.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa Fiat Doblo i E-Doblo

Nowy Fiat Doblo i E-Doblo jest wyposażony w aktywne systemy bezpieczeństwa i ochrony, które wspomagają kierowcę podczas jazdy, pozwalając bezpiecznie cieszyć się podróżą. Model oferuje siedemnaście funkcji bezpieczeństwa i ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), co plasuje go na szczycie segmentu. W standardzie wersji pasażerskiej dostępne są między innymi:

 • automatyczne rozpoznawanie znaków drogowych
 • aktywny hamulec bezpieczeństwa
 • asystent utrzymania pasa ruchu
 • asystent „driver attention alert”
 • system kontroli przyczepności
 • system kontroli zjazdu ze wzniesienia
 • przednie i tylne czujniki parkowania
 • Magic Mirror – 5-calowe cyfrowe lusterko wsteczne

E-Doblo – nowy elektryk w rodzinie Fiata

E-Doblo to kolejny w pełni elektryczny pojazd Fiata obok 500, E-Ulysse, E-Ducato i E-Scudo. Jego serce to silnik elektryczny o mocy 136 KM i baterię o mocy 50 kWh. Osiąga prędkość maksymalną 130 km/h i maksymalny moment obrotowy do 260 Nm, a na jednym ładowaniu może przejechać 280 km.

Fiat E-Doblo
Fiat E-Doblo

Zeroemisyjna wersja Doblo posiada tryb szybkiego ładowania, który umożliwia naładowanie prądem stałym 80 % baterii w zaledwie 30 minut. Opcja Magic Plug powala na wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej przez akumulator do innych potrzeb: np. zasilenia lodówki cargo lub stołu warsztatowego do elektronarzędzi.

Wygoda i bezpieczeństwo dla całej rodziny

E-Doblo jest dostępny w tych samych wymiarach, funkcjach i konfiguracjach, jak wersja z silnikami spalinowymi. Z powodzeniem zaspokoi potrzeby całej rodziny, również przewożącej zwierzęta.

Wnętrze Fiata Doblo

W drugim rzędzie ulokowano trzy osobne siedzenia, które w razie potrzeby można złożyć i powiększyć przestrzeń ładunkową. Wszystkie trzy siedzenia umożliwiają montaż fotelika dziecięcego za pomocą systemu Isofix. Komfort użytkowników wspierają dodatkowe funkcje i systemy:

 • Magic Window – otwierane okno na tylnej klapie
 • Magic Top – przeszklony dach
 • Magic View – wygodne parkowanie dzięki kamerze 180 stopni
 • przezroczysta półka i skrzynka dachowa, do której można dostać się od środka i z zewnątrz
 • Radio 8’’ DAB