Ford Mustang Mach-E to jedna z najbardziej oczekiwanych premier samochodowych w tym roku. Mach-E będzie autem bardzo popularnego segmentu SUV z jednym wyjątkiem.

 Jego stylistyka będzie mocno nawiązywać to znanego i kultowego już modelu Mustang. Dzięki temu połączeniu będziemy mogli przewieźć w komfortowych warunkach pięć osób.

Kierowca otrzyma do wyboru trzy tryby jazdy: Whisper (szept), Engage (emocje) oraz Unbridled (nieokiełznanie). Każdy z nich będzie charakteryzować się:

– Mniej lub bardziej sportowym działaniem układu kierowniczego;

– nastrojowym oświetleniem;

– dźwiękami dostrojonymi do elektrycznej jazdy;

– animacjami na zestawie wskaźników.

Mustang Mach-E będzie występować w różnych odmianach stylistycznych:

  • Mach-E;
  • Mach-E AWD;
  • Mach-E First Edition

Do napędu służyć będą trzy warianty baterii z dwoma rodzajami napędu. Pierwsza, standardowa pozwala przejechać na pełnej baterii 450 km przy napędzie RWD, oraz 420 km z AWD. Pojemniejsza, tzw. rozszerzony zasięg, z napędem RWD pozwala przejechać do aż 600 km! Opcja z napędem na wszystkie koła może osiągnąć 540 km zasięgu.

Najmocniejszą odmianą będzie Mustang Mach-E GT o mocy 465 KM  i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 830 Nm! Osiągnięcie pierwszych 100 km/h ma zająć mniej niż 5 sekund. Wprowadzenia tej wersji możemy się spodziewać w drugiej połowie 2021.

Dane techniczneMach-EMach-E AWDMach-E First Edition
Zasięg w kilometrach   
Zasięg rozszerzony 98,8 kWh600540540
Zasięg standardowy 75,7 kWh450420Nie występuje
 Mach-EMach-E AWDMach-E First Edition
Układ napędowyNapęd na tylne koła (RWD)Napęd na wszystkie koła z podwójnym silnikiem (AWD)Napęd na wszystkie koła z podwójnym silnikiem (AWD)
Maksymalna moc (kW/KM)210/285248/337248/337

Zasięg baterii i moc to jedno, natomiast bardzo istotny jest także czas ładowania. Bateria o mniejszej pojemności może być ładowana prądem stałym o mocy 115 kW, natomiast większa aż o 150 kW! Czas ładowania w przedziale 10-80% to odpowiednio 45 i 38 minut przy wykorzystaniu maksymalnej mocy ładowania.

Jedną z nowości w ramach tego modelu będzie nowy system multimedialny zamknięty w ekranie o przekątnej 15,5 cala. Ford SYNC 4 w Mach-E będzie spełniał funkcję naszego „osobistego asystenta”. Umożliwi on dostosowanie naszego samochodu bezpośrednio z urządzenia mobilnego lub komputera. To coś więcej niż tylko pokładowy system multimedialny, to osobisty komputer uczący się zachowań użytkownika, który ułatwia codzienne poruszanie się. W poniedziałki odwiedzasz siłownię? Mach-E sprawdzi aktualny ruch na ulicach i zaproponuje najszybszą trasę. Codziennie po pracy dzwonisz do domu, SYNC 4 zaproponuje wykonanie połączenia kiedy wyruszysz spod miejsca pracy. Kolejna nowość to aktualizacje systemu za pośrednictwem wbudowanego modemu oraz system nawigacji satelitarnej połączony z chmurą. Ciekawostką będzie bezprzewodowa łączność Android Auto oraz Apple CarPlay.

Wsiadanie i uruchamianie pojazdu będzie teraz możliwe dzięki funkcji Phone as a Key, w której to nasz telefon staje się kluczykiem do samochodu. Dostępny będzie także kod awaryjny, który można wprowadzić z klawiatury umieszczonej na słupku B, aby odblokować zamki drzwi, a osobny kod wprowadzony na centralnym ekranie dotykowym pozwoli na uruchomienie i jazdę, na przykład w razie rozładowania baterii telefonu.

Paleta 8 żywych kolorów nadwozia Mach-E obejmuje lakiery: Rapid Red Metallic Tinted Clearcoat, Star White Metallic Tri-Coat, Infinite Blue Metallic Tinted Clearcoat, Carbonized Gray, Shadow Black, Iconic Silver, Grabber Blue i Space White.