Po niedawnej prezentacji nowej odsłony Forda Fiesta, możemy bliżej przyjrzeć się zmianom, które w nadchodzącym roku przejdzie nowy Ford Focus. Facelifting obejmie praktycznie całą bryłę nadwozia oraz elementy wnętrza.

Całkowicie zmieniony zderzak z nowymi światłami to znak rozpoznawczy nowego Forda Focus. Logotyp marki przeniesiono ze zderzaka na wlot powietrza tak samo jak w nowym Fordzie Fiesta. Tak jak dotychczas, każda z wersji posiada unikalny wygląd:

  • Connected i Titanium – poziome „żebra” z czarną obwódką
  • ST-Line i ST – wykończony cały w czerni ze strukturą plastra miodu
  • Active – pionowe „żebra” i chromowane akcenty
Ford Focus ST 2022
Ford Focus 2022 Facelifting

Wnętrze nowego Forda Focus

Główną zmianą jaką zauważymy we wnętrzu nowego Forda Focus to system multimedialny SYNC 4. System ten zadebiutował już w Fordzie Mustang Mach-E i sukcesywnie będzie wprowadzany do kolejnych modeli marki Ford. Ekran o przekątnej 12,3 cala wspiera bezprzewodowe aktualizacje pobierane z chmury oraz bezprzewodową obsługę systemu CarPlay oraz Android Auto. Sterowanie klimatyzacją będzie odbywać się z poziomu wyświetlacza na zasadzie przycisków 3D.

Nowy Ford Focus- gama silnikowa

Jednostki EcoBoost mogą występować w wersjach zelektryfikowanych – EcoBoost Hybrid. Dostępne moce tych silników to 125 i 155 koni mechanicznych. Przypomnijmy, że jest to napęd mHEV (miękka hybryda) z instalacją 48-woltową instalacją elektryczną i baterią o pojemności 0,5 kWh, który wspomaga rozruch pojazdu oraz jazdę przy niskich prędkościach. Czystospalinowy 1.0 EcoBoost został tylko w wersji 100 i 125 KM ze skrzynią manualną.

Ford Focus 2022
Ford Focus 2022

Zelektryfikowane silniki benzynowe o mocy 125 i 155 KM będą współpracować z siedmiobiegową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów – PowerShift. Tak, mamy powrót tej nazwy.

Więcej zmian znajdziemy w palecie jednostek wysokoprężnych. W standardowych wersjach silnik wysokoprężny występuje jedynie w postaci 1.5 EcoBlue o mocy 120 KM w połączeniu z manualną skrzynią biegów.

Nowy Ford Focus zaskakuje wyposażeniem

W konfiguratorze nowego Forda Focus znajdziemy światła MATRIX LED! Co one nam dają? Reflektor składa się z kilku źródeł światła, które mogą świecić niezależnie. Jadąc na „długich” kilka z tych wiązek może zostać wyłączone po to, aby nie oślepiać innych kierowców. Najlepiej pokazać to na przykładzie:

Topowa wersja ST będzie napędzana jednostką 2.3 EcoBoost o mocy 280 KM. Do wyboru nadal będzie silnik 2-litrowy wysokoprężny o mocy 190 KM. Nowe fotele zaprezentowane w modelu Fiesta ST także znajdą się w Fordzie Focus ST.

Paleta kolorów Forda Focus ST została wzbogacona o lakier Mean Green znany z Puma ST.

SPRAWDŹ CENĘ NOWEGO FORDA FOCUS

    Zobacz test Forda Focus w wersji ST – TUTAJ

    Poznaj Forda Focus z napędem 1.5 EcoBlue 120 KM – TUTAJ