Rok 2021 zdecydowanie należy do marki Jeep. Przede wszystkim na rynku pojawi się nowy udoskonalony model Jeep Compass.
Wnętrze charakteryzują poziome linie, bardziej nowoczesna konsola środkowa i znacznie szersze przestrzenie. Odświeżona konstrukcja 7-szczelinowego przedniego grilla, reflektorów i przedniego zderzaka świetnie podkreślają charakter samochodu. Ale zacznijmy od początku…

Technologia

Po raz pierwszy na pokładzie Jeep pojawi się inteligentny system multimedialny Uconnect wysuwający się z deski rozdzielczej o wymiarach 10.1” ( 30% większy niż w poprzedniej generacji). Również nowością jest zestaw wskaźników z cyfrowym wyświetlaczem Full DS. 10.25” i obszarem aktywnym 244 mm x 91 mm. Dostęp do wszystkich poleceń jest szybszy, dzięki intuicyjnemu mapowaniu treści.  Łatwiej jest dostosować interaktywny pasek przewijania dzięki funkcji przesuwania, która usprawnia przeglądanie stron oraz możliwość przeciągania aplikacji i widżetów.


Innowacyjny system informacyjno-rozrywkowy Uconnect zawiera nowe funkcje bezprzewodowe. Na przykład dzięki systemowi Bluetooth nowej generacji można podłączyć się do dwóch smartfonów jednocześnie i uzyskać dostęp do wszystkich kompatybilnych aplikacji bez konieczności podłączania kabla. Nowy asystent głosowy Hey Jeep debiutuje niczym nowym Compass. Po raz pierwszy w Jeep możliwe jest komunikowanie się ze swoim samochodem. Wystarczy powiedzieć „Hey Jeep”, aby wyregulować klimatyzację, zarządzać muzyką lub ustawić miejsce docelowe dla następnej podróży. Ponadto dzięki nowemu systemowi rozpoznawania głosu można przeglądać nowe mapy TomTom. Również usługi CarPlay obsługiwane są bezprzewodowo.

System  Uconnect

Technologia Hands Free Power Liftgate umożliwia otwieranie i zamykanie tylnej klapy bez użycia rąk. Dzięki czujnikom wystarczy zwykły ruch stopy pod tylnym zderzakiem, aby go aktywować. Dodatkowo, dzięki systemowi Keyless Enter-N-Go, nie musisz martwić się o wyjęcie kluczy z kieszeni. Ważne jest, aby znajdowały się w zasięgu tylnej klapy. 

Automatyczna klapa bagażnika

Wygląd

Wnętrze wprowadza w nowy wymiar komfortu. Przyjemne siedzenia z nową wyściółką z pamięcią kształtu zapewniają maksymalną przyjemność z jazdy. Nowy Jeep Compass ma jeszcze bardziej przestronne i wszechstronne wnętrze. Składane siedzenia 40/20/40 pozwalają zmaksymalizować potencjał przestrzeni ładunkowej oraz ułatwiają konfigurację w zależności od potrzeb. 

Poręczna i ergonomiczna kierownica nowego Jeep Compass gwarantuje maksymalną kontrolę nad osiągami, doskonałą płynność manewrów, a czarna, skórzana tapicerka nadaje charakteru wnętrzu. Nowa deska rozdzielcza Jeep Compass  wyróżnia się wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Otwory wentylacyjne mają zupełnie nowy design, a Tecno Vinyl, standardowo począwszy od wersji Limited, jest idealną syntezą elegancji i osobowości. Jeep Compass jest pod każdym względem bardziej przestronny. W eleganckim wnętrzu znajdują się nowe, pojemne przegrody, takie jak schowek na rękawiczki za skrzynią biegów, w tunelu środkowym i pod podłokietnikiem. 

Kierownica Nowego Jeep Compass

Wygląd nowego Jeep Compass jest jeszcze bardziej elegancki i ambitny dzięki całkowicie przeprojektowanej osłonie chłodnicy. Stylistyka tyłu, podkreślona czystymi i nowoczesnymi liniami, zapewnia grubszy i bardziej wytrzymały wygląd oraz kieruje ewolucją kompaktowego SUV-a. 

W projekcie Jeep Compass bohaterem jest legendarny, siedmioszczelinowy przedni grill. Kultowa kratka z siedmioma szczelinami prezentuje ekskluzywne czarne detale i uosabia bardziej nowoczesne podejście do zmienionego wyglądu. 

Charakterystyczny przedni grill.

Bezpieczeństwo i ochrona

Adaptacyjny tempomat (ACC) to elektroniczny system sterowania, który reguluje prędkość pojazdu, jednocześnie automatycznie utrzymując bezpieczną odległość od pojazdów poprzedzających. 

ACC – Adaptacyjny tempomat

Lane Keep Assist to funkcja bezpieczeństwa przydatna do utrzymania pozycji samochodu na pasie ruchu. Ostrzega kierowcę i koryguje położenie pojazdu dzięki sile hamowania przyłożonej do każdego koła. 

Lane Keep Assist

Jeep Highway Assist System (HAS), autonomiczny system jazdy drugiego poziomu, który wspomaga kierowcę podczas jazdy po autostradach lub autostradach o ograniczonym dostępie i oddzielnych pasach. Łącząc adaptacyjny tempomat z asystentem pasa ruchu jest w stanie utrzymać odległość i kontrolę prędkości do pojazdu z przodu, a jednocześnie utrzymywać samochód wyśrodkowany na pasie ruchu, nawet podczas pokonywania zakrętów. 

HAS – Jeep Highway Assist System

Przednia kamera odczytuje i przetwarza znaki drogowe ze wskazaniem prędkości oraz pokazuje ograniczenie nałożone na aktualny odcinek na cyfrowym wyświetlaczu tablicy rozdzielczej.  

Kontrolowanie poziomu senności zapobiega potencjalnym skutkom zaśnięcia za kierownicą poprzez monitorowanie poziomu uwagi kierowcy. Czujnik wykrywa zmęczenie kierowcy, porównując stan obecny ze stanem z ostatnich 7 minut. Jeśli uwaga kierowcy spadnie poniżej poziomu minimalnego, na tablicy wskaźników zapali się lampka ostrzegawcza, której towarzyszy sygnał dźwiękowy, zachęcając kierowcę do zrobienia przerwy. 

System kontrolowania senności

Nowy Jeep Compass może zapobiegać potencjalnym kolizjom z pojazdami, przeszkodami i pieszymi. Dzieje się tak dzięki zestawowi systemów wspomagających kierowcę, takim jak autonomiczne hamowanie awaryjne. Technologia ta wykrywa i sygnalizuje obecność samochodów lub osób przed samochodem, dzięki przedniej kamerze i przednim radarom, automatycznie uruchamiając hamulce i zmniejszając liczbę wypadków. 

Automatyczne hamowanie awaryjne

Silnik

Nowy Jeep Compass dostępny będzie w dwóch wersjach silnikowych:  

  • 1.3 TURBO T4 BENZYNA FWD 130 KM MANUAL / 150 KM AUTOMAT DDCT 

Ten 4-cylindrowy bezpośredni wtrysk benzyny z turbodoładowaniem wyróżnia się responsywną wydajnością (do 270 Nm momentu obrotowego) i zgodą z normami Euro 6D. Zużycie jest ograniczone, podczas gdy typowe osiągi Jeep pozostają nienaruszone. Silnik ten może współpracować z 6-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów (150 KM) lub z 6-biegową manualną skrzynią biegów (130 KM). 

KM: 130 lub 150 
Nm momentu obrotowego: 270 
Emisja CO 2 : 151 – 160 g / km WLTP 

  • 1.6 MULTIJET II DIESEL FWD 130 KM MANUAL 

Wydajny silnik 1.6 MultiJet II Diesel Euro 6D-Final zapewnia jeszcze lepsze osiągi w każdym terenie. Jest dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów i może rozwinąć do 130 KM. 

KM: 130 
Nm momentu obrotowego: 320 
Emisja CO 2 : 134 – 141 g / km WLTP 

Jak to się wszystko zaczęło?

Historia marki rozpoczęła się w czasach wojny, kiedy to właśnie Jeep (wtedy jeszcze Willys-Overland) wygrał przetarg na produkcję samochodów dla Amerykańskich Sił Zbrojnych. Firma nie zakończyła jednak swojej działalności po wojnie. Wręcz przeciwnie, stale rozwijała i udoskonalała swoje samochody. Rozszerzyli również swoją działalność o samochody cywilne.

Z okazji 80. rocznicy narodzin marki, narodził się nowy program premium, Jeep Wave. Ma na celu zaoferowanie właścicielom Jeep maksymalnej uwagi i usług. Wśród nich znajdą się: 

  • 2 planowe przeglądy w ciągu 24 miesięcy od zakupu nowego Jeep bez ponoszenia dodatkowych kosztów 
  • dwuletnia całodobowa pomoc drogowa „Easy Care” dostępna przez siedem dni w tygodniu
  • dedykowaną i ekskluzywną obsługę klienta Jeep dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00
  • uprzywilejowany dostęp do wszystkich wydarzeń związanych z marką 
  • bezpośredni dostęp do sklepu internetowego Mopar, w którym można znaleźć części zamienne, akcesoria i szeroką gamę usług dla Twojego samochodu. 
Jeep Wave

Również z okazji 80-lecia firmy wprowadzono do samochodów dodatkową wersję wyposażenia. Możną rozpoznać po jubileuszowych emblematach na karoserii jak i we wnętrzu samochodu. Będzie dostępna we wszystkich modelach Jeep.


Dla przykładu nowy Compass z zestawem 80th Anniversary prezentowany jest w nowych kolorach Urban Green i Mimetic Green z wykończeniem Neutral Grey. Wyróżniają się również 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w kolorze neutralnej szarości i nowy projekt reflektorów w pełni diodowych. 

jubileuszowe emblematy

Pierwszy egzemplarz nowego Jeep Compass już pojawił się w naszym salonie! – ZOBACZ