Ford oficjalnie poinformował, że pierwszy elektryczny pick-up otrzyma nazwę F-150 Lightning. Poprzedni model produkowany w latach 1993-1995 był wyposażony w ogromny silnik V8 o pojemności 5.8l (1999-2004 5.4l). Jest to kolejny ogromny krok Forda w stronę elektromobilności i ekologicznej jazdy.

Modele Forda z serii F od lat zajmują wysokie podium wśród najlepiej sprzedających się samochodów na świecie. Możemy spodziewać się równie dużego sukcesu najnowszej wersji z napędem w pełni elektrycznym.

Na podstawie zdjęć szpiegowskich można przypuszczać, że samochód w wersji elektrycznej nie będzie diametralnie różnił się od wersji spalinowej. Ciężki kamuflaż znalazł się na tylnej części pojazdu. Stąd nasuwa się myśl, że największe zmiany będziemy mogli zaobserwować właśnie w tej części nadwozia.  Dodatkowo, w przedniej części podwozia znalazły się płyty, które posłużą do usztywnienia oraz ochrony umieszczonych nad nimi akumulatorów. Poważniejszą zmianą wizualną jest ujawniony na niedawnym zwiastunie podłużny pasek świetlny LED, który połączy oba przednie reflektory.

Układ elektryczny F-150 Lighting będzie jednocześnie jednym z najmocniejszych układów napędowych w historii linii modelowej F. Składający się z dwóch silników elektrycznych generujących co najmniej 450 KM i 691 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Ford potwierdził, że produkcja elektrycznego F-150 rozpocznie się w 2022 roku, dlatego auto pojawi się w ofercie w 2023 roku.

Niestety samochód nie jest dostępny w polskiej dystrybucji.