Wrangler dołączył do zeletryfikowanego grona swoich Jeepowych kuzynów. Zajmie miejsce obok Jeepa Compass i Renegade. Napęd? Hybryda Plug- in oferowana w wersji 4xe. Brzmi jak przepis na auto idealne dla osób, które wiele wymagają od swoich pojazdów. Warto dać mu szansę.

Od ogółu do szczegółu…

  • 380 KM
  • 637 Nm
  • Możliwość jazdy do 50 km w trybie całkowicie elektrycznym
  • Ponad 65 funkcji bezpieczeństwa

Z pewnością pomyślałeś sobie, że to imponujące wyniki. My również jesteśmy tego zdania. Zatem poznajmy go bliżej.

Wyzwania to jego specjalność

Na fanów niezapomnianych terenowych przygód czeka wiele udogodnień. Między innymi wodoodporne, zamykane na zamek schowki. Fani błotnego szaleństwa powinni ucieszyć się również z podanych przez producenta parametrów dotyczących tzw. głębokości brodzenia, która wynosi aż 76 cm. Prześwit auta również nie pozostawia więcej do życzenia, wynosi aż 242mm.

Samochodem można podróżować w trzech dowolnych trybach:

  • Elektrycznym
  • Hybrydowym
  • E-Save- ten pozwala wykorzystać w późniejszym czasie zaoszczędzony prąd

Silnik

Jeśli chodzi o silnik to producent postawił na jeden konkretny benzynowy motor 2.0 Turbo, który sam w sobie generuje moc 270 KM, dodatkowo silnik elektryczny posiada 145 KM. Napęd na 4 koła przekazywany jest za pomocą 8 stopniowej automatycznej skrzyni biegów,

Warto wspomnieć, że standardowo samochód wyposażony jest w 18 calowe alufelgi.

Ładowanie

Auto ładować można zarówno w domu, jak i w trasie. Już teraz dzięki zastosowaniu nowoczesnej formy Easy Wallbox czas ładowania wynosi do 3 godzin. W trasie również możesz się czuć spokojny. Podczas wypadów za miasto baterię możesz ,,napełnić” za pomocą opcjonalnego kabla Mode 3. Nie zapominajmy również o tym, że dzięki odzyskiwaniu energii kinetycznej, wytwarzanej podczas hamowania, czy zwalniania samochód doładowuje się sam.

Co czeka nas wewnątrz Wrangler 4xe?

Użytkownicy w środku mogą liczyć na system multimedialny Uconnect z nawigacją. Fani dobrego nagłośnienia powinni się czuć usatysfakcjonowani ponieważ wewnątrz Wranglera za dźwięk odpowiada 9 głośników z systemem Alpine.

Warto wspomnieć, że jak na prawdziwą wielozadaniową terenówkę przystało Wrangler 4xe posiada wbudowaną nawigację satelitarną.

Jeśli pakowanie się w podróże do tej pory spędzało Ci sen z powiek, to koniec z tym! Wrangler posiada aż 533 l przestrzeni bagażowej przy rozłożonych siedzeniach i aż 1059 przy złożonych.

Nowy Jeep Wrangler 4xe to z pewnością auto, które kumuluje w sobie wszystko to czego potrzebuje jego odbiorca. Bezpieczeństwo, komfort i niesamowite właściwości jezdne. Na fanów niezapomnianych terenowych przygód czeka wiele pomocnych udogodnień. W środku możemy liczyć na uchwyty, ułatwiające jazdę z wyciągniętymi drzwiami, oraz wodoodporne, zamykane na zamek schowki.

Poznaj nasz samochód demonstracyjny Wrangler Rubicon 4xe

Nasz samochód testowy to model w odcieniu Granite Crystal. Metaliczny grafit idealnie współgra z błękitnymi detalami zawierającymi oznakowania charakterystyczne dla tej wersji. 380 KM w połączeniu z 637 Nm pozwala na przemierzanie bezdroży bez najmniejszych problemów. Samochód pomimo swoich gabarytów jest zwrotny. Możliwość przełączania pomiędzy rodzajem napędu, daje nam bardzo szerokie spektrum możliwości jazdy.

W czasie jazdy po asfalcie nie czuć odgłosu pochodzącego z oporów toczenia się kół (a raczej fabrycznie montowanych opon MT). Dużym atutem samochodu jest płynność przełączania pomiędzy trybami jazdy (Hybrid, Electric oraz E-Save). Wersja Rubicon daje ogromne możliwości terenowe ale warto zaznaczyć, że jakość wykończenia oraz użyte materiały są na wysokim poziomie. Tapicerka skórzana, spasowanie elementów we wnętrzu. Z zewnątrz auto terenowe, wewnątrz bardziej cywilne i dopasowane do potrzeb przemieszczania nie tylko po drogach nieutwardzonych.

Cena Jeep Wrangler 4xe

Cennik nowego Wranglera rozpoczyna się od kwoty (stan na dzień 1.08.2022):

  • 333 700 za Jeepa w wersji Sahara
  • 342 600 wersja Rubicon