Google+ Przejdź do treści strony

Gdynia, ul. Owsiana 13 Salon 58 760 52 22 Serwis 58 760 52 00 Dział Sprzedaży do Firm 58 760 52 42

Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o  6 – 9, często decydujących, minut.

 
Co roku na polskich drogach prowadzone są tysiące akcji ratowniczych spowodowanych wypadkami drogowymi, w których by uratować życie pasażerów liczy się każda sekunda. Konstrukcja, wzmocnienia i systemy bezpieczeństwa pojazdów to zawsze wyzwanie dla grupy ratowniczej. Na drogach jeździ setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skonstruowany. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce natkną się na takie wzmocnienie – pękają. Znalezienie i odłączanie akumulatorów też wbrew pozorom nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi. Dlatego aby przyspieszyć wydobycie pasażerów z rozbitego pojazdu opracowano europejski system „Karta ratownicza pojazdu”.

Karta ratownicza („rescue sheet”) to zestandaryzowana informacja, która na karcie papierowej w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów. Karty ratownicze do modeli marki Ford znajdziesz w poniższym pliku:

karty_ratownicze
Jeśli Twój samochód będzie oznaczony nalepką informującą o posiadaniu w pojeździe karty ratowniczej to Zespół Ratowniczy będzie wiedział jak najszybciej wydostać pasażerów z pojazdu. Podobnie robi cała Europa.
   
Jak przyłączyć się do akcji "Karty ratownicze"?
Przyjdź do Euro-Car i poproś o wydrukowanie karty ratowniczej Twojego samochodu oraz o nalepkę.
Kartę ratowniczą umieść za osłoną przeciwsłoneczna kierowcy*
Przyklej nalepkę od wewnątrz  w samochodzie (dolny lewy róg przedniej szyby od strony kierowcy)*

*Umiejscowienie karty ratowniczej oraz nalepki informacyjnej jest zestandaryzowane w całej Europie i nie można go zmieniać.

Gdy liczy się każda sekunda, karta ratownicza może uratować Ci życie!

więcej na: www.kartyratownicze.pl

   
   
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Czytaj więcej
Zamknij