Google+ Przejdź do treści strony

Gdynia, ul. Owsiana 13 Telefon kontaktowy 58 760 52 22

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami prasowymi Ford Polska i Euro-Car oraz do kontaktu z działem marketingu:

   

Filip Formella

Zastępca Kierownika ds. Marketingu

e-mail: f.formella@eurocar.pl

Krzysztof Szczęsnowicz

Specjalista ds. Marketingu

e-mail:

k.szczesnowicz@eurocar.pl

Nowy Ford Puma dołącza do gamy modeli Forda z notą pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa

19 Grudnia 2019

• Euro NCAP przyznało Pumie wynik 94% za ochronę dorosłych pasażerów, 84% za ochronę dzieci, 77% za ochronę innych użytkowników dróg i 74% za systemy wspomagające bezpieczeństwo, • Puma uzyskała maksymalne 16 punktów w testach uderzenia bocznego i maksymalne 12 punktów za dostępne uchwyty fotelików chroniących dzieci, • Dzięki systemowi 12 czujników ultradźwiękowych, 3 radarów oraz 2 kamer, rozmieszczonych dookoła karoserii samochodu, nowa Puma może zaoferować bogaty pakiet technologii i systemów Ford Co-Pilot 360, które zapewniają ochronę, wspomagają kierowcę podczas jazdy i parkowania oraz sprawiają, że prowadzenie samochodu jest jeszcze bezpieczniejsze, wygodniejszej i bezstresowe.

Nowy Ford Kuga zdobywa maksymalną notę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa

9 Grudnia 2019

Nowy SUV Ford Kuga* uzyskał maksymalną ocenę bezpieczeństwa 5 gwiazdek, przyznaną przez niezależny instytut badający pojazdy w testach zderzeniowych Euro NCAP. Kuga zdobyła notę 92% za ochronę dorosłych pasażerów i komplet punktów, zarówno w bocznym zderzeniu z barierą, jak i w bardziej wymagającym bocznym zderzeniu ze słupem.

Wyróżnienie dla Forda w konkursach International Van of the Year i International Pick-Up Award

22 Listopada 2019

• Pionier w segmencie zelektryfikowanych samochodów dostawczych, Ford Transit Custom Plug-In Hybrid oraz EcoBlue Hybrid zwycięzcami International Van of the Year. Ford Ranger tryumfuje w konkursie International Pick-up Award. • Jurorzy docenili hybrydowe zespoły napędowe obu modeli Forda Transita Custom, które zapewniają oszczędność paliwa, pomagają firmom wprowadzać proekologiczne normy i umożliwiają wjazd do stref niskiej emisji. • Ford Ranger oferuje wyższe wskaźniki efektywności, przy niższym zużyciu paliwa, a dzięki zaawansowanym możliwościom komunikowania się i systemom wspomagania kierowcy podnosi efektywność pracy w firmie. • Ford jest pierwszym producentem, który dwukrotnie w tym samym roku został zwycięzcą obu konkursów IVOTY i IPUA.

Całkowicie elektryczny Mustang Mach-E

18 Listopada 2019

• Po raz pierwszy od 55 lat Ford rozszerza linię Mustangów o całkowicie elektrycznego Mustanga Mach-E, który dołączy do sportowego Mustanga coupe, kabrioletu i edycji specjalnych samochodu, z całkowicie nowym systemem informacyjno-rozrywkowym i rozwiązaniami z zakresu komunikacji ze światem. • Zaprojektowany zupełnie od podstaw, całkowicie elektryczny model symbolizuje początek nowej ery elektryfikacji gamy Forda; jest jednym z 14 zelektryfikowanych pojazdów, które Ford zamierza wprowadzić na rynek europejski do roku 2020. • Mustang Mach-E ucieleśnia ducha Mustanga - od eleganckiej sylwetki i muskularnych krzywizn, po ekscytujące wrażenia zza kierownicy, z wyjątkową dynamiką jazdy i towarzyszącym jej dźwiękiem. • Mustang Mach-E GT zapewnia emocje, z których słynie Mustang – przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund, moc szacowana jest na 465 KM (342 kW), maksymalny moment obrotowy sięgający 830 Nm. • W pełni elektryczny napęd daje kierowcy pewność przejechania do 600 km (ponad 370 mil) w powszechnie obowiązującym cyklu pomiarowym WLTP. Zastosowano rozwiązania ułatwiające ładowanie akumulatorów, które pozwolą skierować klientów do najbliższych publicznych stacji ładowania, polecające optymalne miejsca ładowania w trakcie podróży i zapewniające dostęp do ponad 125.000 lokalizacji sieci FordPass Charging Network w 21 krajach Europy.

Ford inauguruje erę bezpiecznych, 5-gwiazdkowych modeli

13 Listopada 2019

• Nowy siedmiomiejscowy SUV Ford Explorer Plug-In Hybrid otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa Euro NCAP. • Innowacyjne, zastrzeżone patentami procesy produkcyjne pozwalają chronić pasażerów i akumulator komponentami o wytrzymałości większej niż liny mostów wiszących. Zastosowana technika łagodzenia kolizji została doceniona przez Euro NCAP. • Explorer Plug-In Hybrid zapewnia 48 km całkowicie elektrycznego zasięgu w mieście, a jego zespół napędowy z silnikiem benzynowym EcoBoost rozwija moc maksymalną 457 KM. Jest to jeden z 14 zelektryfikowanych pojazdów Forda, które pojawią się w sprzedaży przed końcem 2020 roku.

Klienci Forda będą objęci najlepszym w branży dostępem do ładowania pojazdów elektrycznych

21 Października 2019

· System Ford Charging Solutions, w tym aplikacja FordPass, pozwala łatwo zlokalizować stacje, osiągnąć je jako cel nawigacji, opłacić i monitorować ładowanie za pomocą największej publicznej sieci ładowania w Europie. · Ford Connected Wallbox zapewnia bezpieczne, wydajne ładowanie pojazdu w domu według taryf opłat FordPass. · Po naładowaniu w ciągu 10 minut na stacji ładującej IONITY o mocy 150 kW, nowy elektryczny SUV inspirowany Mustangiem będzie w stanie przejechać do 93 km. · Konsorcjum IONITY, którego założycielem jest Ford, będzie do roku 2020 dysponowało w Europie 400 stacjami szybkiego ładowania, co wydłuży zasięg podróży.

Dzięki FordPass klienci Forda będą objęci najlepszym w branży dostępem do ładowania pojazdów

17 Października 2019

· System Ford Charging Solutions, w tym aplikacja FordPass, pozwala łatwo zlokalizować stacje, osiągnąć je jako cel nawigacji, opłacić i monitorować ładowanie za pomocą największej publicznej sieci ładowania w Europie. · Ford Connected Wallbox zapewnia bezpieczne, wydajne ładowanie pojazdu w domu według taryf opłat FordPass. · Po naładowaniu w ciągu 10 minut na stacji ładującej IONITY o mocy 150 kW, nowy elektryczny SUV inspirowany Mustangiem będzie w stanie przejechać do 93 km. · Konsorcjum IONITY, którego założycielem jest Ford, będzie do roku 2020 dysponowało w Europie 400 stacjami szybkiego ładowania, co wydłuży zasięg podróży.

Nowe hybrydy plug-in Ford Transit i Tourneo

15 Października 2019

• Pierwszy w segmencie Transit Custom Plug-In Hybrid oferuje możliwość przejechania do 56 km w trybie bezemisyjnym i całkowity zasięg ponad 500 km, dzięki 1,0-litrowemu benzynowemu silnikowi EcoBoost, służącemu do przedłużenia zasięgu. • Zaawansowana architektura hybrydowa typu plug-in obejmuje akumulator o pojemności 13,6 kWh, który można ładować prądem z sieci elektrycznej, co zapewnia podróże z zerową emisją spalin, przyczyniając się do zmniejszenia lokalnych zanieczyszczeń powietrza. • Transit Custom Plug-In Hybrid zapewnia ładowność netto 1 130 kg i wciąż tę samą pojemność 6 m3, której nie zmniejszył starannie zapakowany pod podłogą kompaktowy akumulator. • Funkcje specjalne obejmują moduł pozycjonowania Geofencing, który automatycznie przełącza pojazd w tryb jazdy bezemisyjnej w chwili wjazdu do stref niskiej emisji; Pakiet Epower Pack umożliwia obsługę urządzeń elektrycznych dużej mocy z akumulatora. • Nowy, ośmioosobowy minibus Tourneo Custom Plug-In Hybrid gwarantuje ciszę w przestronnym przedziale pasażerskim podczas jazdy w trybie elektrycznym. • Na modele Transit Custom Plug-In Hybrid i Tourneo Custom Plug-In Hybrid można już składać zamówienia; akumulator trakcyjny objęty jest standardową gwarancją na osiem lat lub 160 000 km.

Nowy Ford Galaxy Vignale i udoskonalony S-MAX

14 Października 2019

• Ford dodatkowo ulepsza modele S-MAX i Galaxy, nadając im bardziej charakterystyczny wygląd i proponując opcjonalne zestawy felg. Nowa, luksusowa wersja wyposażenia Galaxy V-Line. • S-MAX i Galaxy oferują fotele z 18-stopniową regulacją, przetestowane i zalecane przez lekarze i terapeutów, jako pomoc w łagodzeniu bólu pleców. Na liście wyposażenia dodatkowego fotele z wielostopniową funkcją masażu. • Wprowadzenie pokładowego modemu FordPass Connect, umożliwia podłączanie do 10 urządzeń i możliwość informowania o lokalnych zagrożeniach. • Udoskonalone niedawno modele S-MAX i Galaxy z nowym, paliwooszczędnym wariantem silnika 2,0 litra EcoBlue o mocy 240 KM, sprzężonym z ośmiostopniową automatyczną przekładnią i z adaptacyjnym tempomatem z funkcją Stop & Go.

Ford rozpoczyna produkcję modelu Puma

9 Października 2019

• Pierwszy Ford Puma zjeżdża z linii w zakładzie produkcyjnym Forda Craiova. • Ford Puma z 48-woltową instalacją miękkiej hybrydy jest pierwszym pojazdem hybrydowym wyprodukowanym w Rumunii; gdzie Ford zainwestował w jego produkcję około 200 milionów euro. • Innowacyjna, komfortowa Puma, dysponująca największą w swoim segmencie przestrzenią ładunkową, jest jednym z ośmiu nowych modeli o zelektryfikowanych układach napędowych, które Ford wprowadzi w tym roku w Europie.

Samochody nowe
Dostępne od ręki

Zapoznaj się z naszą ofertą samochodów nowych.

Zobacz więcej
Ford Galaxy - zdjęcie - FordStore Euro-Car Gdynia

Ford Galaxy

Ford Galaxy

Czytaj więcej
Ford Kuga - zdjęcie1 - FordStore Euro-Car Gdynia

Ford Kuga

Ford Kuga

Czytaj więcej
Ford Mondeo | FordStore Euro-Car Gdynia

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Czytaj więcej
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Czytaj więcej
Zamknij