Google+ Przejdź do treści strony

Gdynia, ul. Owsiana 13 Salon 58 667 32 22 Serwis 58 667 32 00 Dział Sprzedaży do Firm 58 669 32 45

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami prasowymi Ford Polska i Euro-Car oraz do kontaktu z działem marketingu:

Joanna Piątkowska

Kierownik ds Marketingu

tel. 58 760 52 50

e-mail.:j.piatkowska@eurocar.pl

Filip Formella

Zastępca Kierownika ds. Marketingu

tel. 58 760 52 53

e-mail.:f.formella@eurocar.pl

Krzysztof Szczęsnowicz

Specjalista ds. Marketingu

tel. 58 760 52 52

e-mail.:

k.szczesnowicz@eurocar.pl

Nowa technologia czyta znaki i pozwala przewidzieć, co napotkasz w drodze

29 Października 2018

• Całkowicie nowy Ford Focus to pierwszy samochód, który został wyposażony w technologię, która odczytuje znaki drogowe i oznakowanie poziome na jezdni i umożliwia dopasowanie świateł reflektorów do tego, co znajduje się przed nami, a nawet za zakrętem. • System lepiej oświetla rowerzystów i pieszych na skrzyżowaniach i rondach, reaguje szybciej niż kierowca i zapewnia bezpieczniejszą jazdę w nocy. • System zmniejsza też zależność od systemu GPS, który może nie odzwierciedlać dokładnie zmian w sieci dróg. Nowy Ford Focus doświetla zakręty, zanim kierowca wykona skręt.

W 2019 roku Ford wprowadzi na rynek nową generację hybrydowych modeli Mondeo

4 Października 2018

• W przyszłym roku w Europie pojawi się szeroka oferta benzynowo-elektrycznych Fordów Mondeo Hybrid, w tym nowy, elegancki i praktyczny wariant kombi. • Nadwozie kombi opracowane wyłącznie na rynek europejski umożliwi nabywcom Mondeo Hybrid przewożenie większych ładunków, przy jednoczesnym korzystaniu z elektrycznego układu napędowego bez obawy o zasięg jazdy. • Dostępny obecnie czterodrzwiowy Ford Mondeo Hybrid z silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra, silnikiem elektrycznym i generatorem prądu oraz z akumulatorem o mocy 1,4 kWh zapewnia najwyższą jakość w całkowicie elektrycznym trybie jazdy.

Ford S-MAX i Ford Galaxy otrzymały nowe rozwiązania techniczne i nowe układy napędowe

26 Września 2018

• Fordy S-MAX i Galaxy będą obecnie wyposażane w zaawansowane silniki wysokoprężne EcoBlue o mocach 120 KM, 150 KM, 190 KM i Bi-turbo 240 KM, zapewniające niższe zużycie paliwa. • Wyrafinowana nowa ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, obsługiwana za pomocą obrotowego pokrętła w konsoli, umożliwia współpracę z tempomatem adaptacyjnym i z funkcją Stop & Go pozwalającą na automatyczne zatrzymanie samochodu w gęstym ruchu miejskim. • Kolejne ulepszenia obejmują bardziej efektywne działanie systemu informującego o obiektach w martwym polu lusterek, nowy system wycieraczek Ford ClearView, a także nowe kolory nadwozia Chrome Blue i Diffuse Silver.

Ulepszone modele Ford S-MAX i Ford Galaxy

20 Września 2018

• Fordy S-MAX i Galaxy będą obecnie wyposażane w zaawansowane silniki wysokoprężne EcoBlue o mocach 120 KM, 150 KM, 190 KM i Bi-turbo 240 KM, zapewniające niższe zużycie paliwa. • Wyrafinowana nowa ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów, obsługiwana za pomocą obrotowego pokrętła w konsoli, umożliwia współpracę z tempomatem adaptacyjnym i z funkcją Stop & Go pozwalającą na automatyczne zatrzymanie samochodu w gęstym ruchu miejskim. • Kolejne ulepszenia obejmują bardziej efektywne działanie systemu informującego o obiektach w martwym polu lusterek, nowy system wycieraczek Ford ClearView, a także nowe kolory nadwozia Chrome Blue i Diffuse Silver.

Na targi IAA w Hanowerze Ford szykuje premierę nowej generacji Transita

17 Września 2018

• Ford będący między innymi najlepiej sprzedającą się w Europie marką pojazdów użytkowych zaprezentuje nową rodzinę samochodów Transit z wbudowaną łącznością i zaawansowaną elektryfikacją w ramach targów Hannover CV Show. • Nowy 2-tonowy Transit, który będzie tu miał swoją światową premierę, zapewnia lepszą ekonomię spalania i większą ładowność, a także pierwszą na rynku 48-woltową, lekką technikę hybrydową (mHEV). • Innowacyjny hybrydowy furgon z ładowaniem zewnętrznym Transit Custom (PHEV) pojawi się po raz pierwszy w ostatecznej formie produkcyjnej przed rynkową premierą zaplanowaną na rok 2019. • Ford zaprezentuje zaawansowane rozwiązania telematyczne i usługi transmisji danych dla połączonych samochodów użytkowych, by pomóc klientom flotowym w optymalizacji wydajności i wykorzystania tych pojazdów. • Nowy Ranger Raptor – najwytrzymalsza i najmocniejsza wersja najlepiej sprzedającego się pickupa w Europie - szturmuje Hanower po wirtualnym debiucie na Gamescomie.

Ford świętuje produkcję 10-milionowego Mustanga

10 Sierpnia 2018

• Ford celebruje w fabryce Flat Rock w Michigan produkcję 10-milionowego egzemplarza modelu, który stał się ikoną kultury, światowym symbolem optymizmu i niezależności. • Ford Mustang jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym w Ameryce, a od 50 lat zdobył sobie pozycję lidera w kulturze, występując w większej liczbie filmów i zdobywając więcej fanów na Facebooku, niż jakikolwiek inny samochód na świecie. Ford sprzedał w Europie 38 000 Mustangów, od wprowadzenia tego modelu w roku 2015 na rynek europejski. • 10-milionowy Ford Mustang GT kabrio w kolorze Wimbledon White, który zjechał z taśmy produkcyjnej, wyposażony w 450-konny silnik V8 i sześciobiegową skrzynię biegów, dla uczczenia egzemplarza z numerem znamionowym VIN 001 - pierwszego seryjnego Forda Mustanga 1964.5, który miał silnik V8 o mocy 164 KM i trzybiegową przekładnię. • Ponad 60 właścicieli Fordów Mustangów ze wszystkich lat modelowych pojawie się w USA, aby oddać hołd 10-milionowemu Mustangowi, określanemu kamieniem milowym motoryzacji. Dołączy do nich skrzydlaty imiennik – myśliwiec P-51 Mustang

Ford zakłada firmę "Ford Autonomous Vehicles LLC"

27 Lipca 2018

• Ford tworzy firmę Ford Autonomous Vehicles LLC, która zajmie się wszystkimi aspektami działalności związanymi z autonomicznymi samochodami, by przyspieszyć rozwój AV i wykorzystać możliwości rynkowe. • Przyspieszając integrację i zastosowanie nowych rozwiązań technicznych w całym swoim systemie przemysłowym, Ford dostosowuje swoje rozwiązania informatyczne oraz światowy system zamawiania i realizowania zamówień do globalnej struktury operacyjnej firmy. • Ford kładzie większy nacisk na linie produktowe w całej swojej działalności. Wysiłek ten ukierunkowany jest na projekty skoncentrowane na człowieku, a zespoły produktowe kładą jeszcze większy nacisk na poznawanie klientów i możliwości rynkowych, aby dostarczać produkty, w których mogą zakochać się ludzie na całym świecie.

Ford apeluje do kierowców i rowerzystów, by „dzielili się drogą”

25 Maja 2018

• „Podziel się drogą” promuje harmonię między kierowcą a rowerzystą w coraz bardziej zatłoczonych miastach, skupiając się na zmianach zachowań, które sprawią, że obszary miejskie staną się bezpieczniejsze, mniej zanieczyszczone i bardziej przejezdne. • „WheelSwap”, wykorzystujący wirtualną rzeczywistość, wzmaga empatię i rozładowuje antagonizmy • Badania pokazują, że uświadomienie i empatia są kluczem do zmiany zachowań; w ciągu dwóch tygodni doświadczenia 60 procent kierowców i rowerzystów zmieniło nawyki drogowe • Ford wprowadza technologię, która może wykrywać rowerzystów na drodze lub w pasie przydrożnym i włączyć automatyczne hamowanie samochodu, jeśli kolizja jest nieunikniona

Nowy crossover Ford Fiesta Active

24 Maja 2018

• Całkowicie nowy crossover Fiesta Active zapewnia styl i wszechstronność SUV-a wielokrotnie nagradzanemu małemu Fordowi Fiesta, czyniąc go atrakcyjną propozycją dla wciąż rosnącej liczby europejskich nabywców samochodów tego segmentu. • Odporniejsze na uszkodzenia nadwozie wyposażono w dodatkowe osłony, unikalne aluminiowe obręcze kół i relingi dachowe cenione przez zwolenników aktywnego stylu życia Powiększony prześwit i zoptymalizowane zawieszenie zwiększają zdolność do jazdy po wyboistych drogach. • Wybór trybów jazdy Normal, Eco i Slippery zapewnia kierowcy poczucie kontroli w każdych warunkach jazdy. Wśród mocnych i oszczędnych silników Fiesty znalazła się 1,0-litrowa jednostka benzynowa Forda EcoBoost i 1,5-litrowy wysokoprężny silnik TDCi. • Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy pomagają unikać lub łagodzić skutki wypadków, korzystając z czujników skanujących drogę na odległości do 130 metrów – to więcej, niż długość boiska piłkarskiego. • Wyrafinowane wnętrze zapewnia łączność SYNC 3 z ekranami dotykowymi o przekątnych do 8 cali i wysokiej jakości systemy audio B&O PLAY. Otwierany panoramiczny dach, to dodatkowy wymiar komfortu w czasie dłuższych podróży samochodem.

„Fabryka Pogody” Forda jest w stanie symulować każdą pogodę, w dowolnym czasie

18 Maja 2018

• W najnowocześniejszej "Fabryce Pogody" można pozorować różnorodne warunki klimatyczne, od zamieci śnieżnej po ogromny upadł, od wysokiej wilgotności po porywiste wiatry. • Zaawansowany nowy projekt Forda umożliwia kierowcom korzystanie z pojazdów, które przetrwały warunki panujące na Saharze, na Syberii oraz w rejonie najwyższych alpejskich szczytów. • Ford inwestuje ponad 70 milionów euro w nowy obiekt w Niemczech. Miejsce określane jako „marzenie inżyniera” jest zarówno najcieplejszym, najzimniejszym punktem Europy, jak i najwyższym punktem w Europie Zachodniej.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Czytaj więcej
Zamknij