Google+ Przejdź do treści strony

Gdynia, ul. Owsiana 13 Telefon kontaktowy 58 760 52 22

Ford Edge

Dodaj do zapytania

Pierwsza prezentacja SUV-a  Ford Edge miała miejsce w Los Angeles w 2013 roku. Model auta, który trafił do seryjnej produkcji jest bardzo zbliżony do prototypu. Styliści postanowili jedynie postawić na łagodniejszy przedni zderzak. Samochód, został zbudowany na platformie, która jest także wykorzystana przy produkcji Mondeo.

Zobacz nasz samochód demonstracyjny!

Kupujący będą mieli do wyboru dwie jednostki wysokoprężne. Słabsza odmiana to silnik 2.0 EcoBlue 190 KM połączony z 6-biegową manualną skrzynią biegów z maksymalnym momentem obrotowym 400 Nm. Przyspieszenie 0-100 km/h trwa w tym przypadku 9,9 sekundy. Drugą dostępną jednostką jest wersja 2.0 EcoBlue 238 KM z systemem Twin-Turbo. Użytkownicy decydujący się na takie rozwiązanie będą mieć 8-stopniową przekładnię automatyczną. Ford Edge z tym silnikiem posiada maksymalny moment obrotowy na poziomie 450 Nm, a osiągnięciem pierwszych 100 km/h zajmie 9,4 sekundy. Maksymalna, możliwa do rozwinięcia prędkość to 211 km/h. Niezależnie od wyboru silnika, klienci będą mogli cieszyć się autem spełniającym normy emisji spalin Euro VI. Dodatkowym atutem Forda Edge jest napęd na cztery koła. W obu przypadkach spalanie jest takie same i wynosi: cykl miejski 6,4 l / 100 km, poza miastem 5,4 l / 100 km i zużycie średnie 5,8 l / 100 km. Emisja CO2 wynosi 149 g / km.

Ford Edge jest autem wszechstronnym, niezależnie od tego, gdzie się poruszasz, Edge będzie Twoim towarzyszem. Jest to możliwe dzięki adaptacyjnemu układowi kierowniczemu. Manewrowanie nawet w ciasnych uliczkach nie jest problemem, dzięki pomocy systemu Ford Adaptative Steering. Auto jest bardziej zwrotne, a kierowca może precyzyjnej manewrować autem.

Wyposażeniem standardowym jest system multimedialny Ford SYNC 3. 8-calowy dotykowy ekran kolorowy służy do zarządzania podstawowymi funkcjami samochodu, takimi jak: radio, klimatyzacja, nawigacja i telefon. Ponadto system może być obsługiwany za pomocą poleceń głosowych w języku polskim.

Cennik Ford Edge
[1 MB] Ilość pobrań: 536

AWD to inteligentny system z napędem na wszystkie koła. Zapewnia on ciągłe monitorowanie warunków jazdy, jednocześnie rozdzielając moment obrotowy, na koła, które w danej chwili mogą najlepiej go wykorzystać. Rozwiązanie to pozwala na zoptymalizowanie przyczepności auta, niezależnie od rodzaju powierzchni. Warto podkreślić fakt, iż Edge posiada ten napęd w standardzie.

Monitorowanie otoczenia auta jest możliwe dzięki zainstalowanej przedniej kamerze z kątem widzenia 180 stopni. Rozwiązanie techniczne pozwala na nadzorowanie przodu pojazdu oraz prawej i lewej strony jednocześnie. Podgląd jest możliwy na wielofunkcyjnym ekranie, umieszczonym wewnątrz samochodu. Dodatkowo nowy Ford Edge posiada system Blind Spot Information, który monitoruje martwe pole widzenia. Ostrzega kierowcę o pojeździe znajdującym się w martwym polu, za pomocą diod zamontowanych w lusterkach bocznych.

Celem zwiększenia komfortu jazdy użytkownika zminimalizowano poziom emisji hałasu. Układ redukcji hałasu oraz wykorzystanie szkła akustycznego zapewnia spokój i ciszę w nowym modelu Ford Edge. Mikrofony, zainstalowane w aucie, wychwytują i dokonują pomiaru fal akustycznych, a następnie przekazują informację do urządzenia sterującego, które dokonuje izolacji hałasu zewnętrznego od np. dźwięków ulubionej muzyki.

Komfortowy dostęp do przestrzeni bagażowej ułatwia elektrycznie, bezdotykowo otwierana i zamykana klapa bagażnika.

Funkcja Active Park Assist połączona z układem Perpendicular Parking, wyszukuje miejsce parkingowe, a następnie w zależności od ilości miejsca, pozwala kierowcy zaparkować prostopadle lub równolegle. Istotną informacją jest fakt, że kierowca może zaparkować auto, bez konieczności dotykania kierownicy. System automatycznie steruje kierownicą Forda Edge, a kierowca musi operować jedynie hamulcem lub gazem. Dodatkowym udogodnieniem jest system Park-Out Assist, który pomaga kierowcy wyjechać z miejsca parkingowego, gdy auto jest zaparkowane np. równolegle do krawężnika. Dodatkowo system Side Parking Aid informuje, wyświetlając komunikaty na ekranie wewnątrz auta, o znajdujących się przeszkodach, po prawej lub lewej stronie auta. Celem zwiększenia komfortu i ułatwienia parkowania, Ford Edge został wyposażony w czujniki parkowania, pomagające w ocenie odległości od przeszkód, znajdujących się za autem. Gdy samochodów zbliża się do przeszkody, system automatycznie emituje sygnały ostrzegawcze.

Innowacyjny system ogrzewania kierownicy i foteli zwiększa komfort pasażerów, już od pierwszych chwil podróży. Pasażerowie podróżujący na tylnej kanapie Forda Edge, mogą skorzystać z nadmuchiwanych pasów bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko obrażeń w przypadku jakiejkolwiek kolizji. Redukcja uderzenia dzięki zastosowaniu nadmuchiwanych pasów, to aż 5-ciokrotnie mniejsza siła nacisku w porównaniu do tradycyjnych zwijanych pasów bezpieczeństwa. Zimą każdy doceni system Quickclear, który niemal natychmiastowo oczyści szybę przednią z lodu, szronu, czy pary wodnej. Dostępny w standardzie już w wersji Titanium.

Ford Edge dba nie tylko o podróżujących wewnątrz auta, ale także o pieszych. System Pre-Collision Assist został połączony z opcją Pederastian Detection, która wykrywa automatycznie osoby znajdujące się w pobliżu pojazdu. Piesi, którzy przekroczą tor jazdy Forda Edge są bezpieczni, gdyż natychmiast zostanie aktywowany układ hamulcowy. System rozpoczyna pracę przy prędkości powyżej 40 km/h. Jest on w stanie wykryć obecność pieszych do prędkości 80 km/h.

Najnowszy model w gamie Forda niemal odrazu doczekał się prestiżowej odmiany  Edge Vignale. Wyróżniające dla tego modelu są większe ilości chromowanych elementów i ogromne 20-calowe felgi ze stopów lekkich. Efektowny wygląd idzie w parze z wyjątkowym komfortem. Podwójne szyby, eleganckie fotele i wykończenie skórzane deski rozdzielczej i innych elementów wewnątrz gwarantuje najwyższą wygodę podróżowania.

Cennik Ford Edge Vignale
[1 MB] Ilość pobrań: 284

Mocne silniki wysokoprężne gwarantują ponadprzeciętną dynamikę, oraz umiarkowany apetyt na paliwo. Obie jednostki są 2-litrowymi silnikami EcoBlue, z jedną różnicą. Słabsza generuje 190 koni mechacznicznych, natomiast mocniejsza 238 KM i jest wyposażona w system Twin-Turbo.

Dla użytkowników  Vignale przygotowaliśmy szereg spersonalizowanych usług. Znając wartość czasu naszych Klientów oferujemy możliwość odbioru samochodu spod domu celem przeprowadzenia wizyty w serwisie, a następnie dostarczeniem go z powrotem do domu. Kolejne korzyści jakie płyną z wyboru  modeli Vignale to:

  • dostęp do całodobowej obsługi klienta Vignale OneCall 24/7
  • pierwszeństwo i priorytet w czasie planowanie usługi serwisu pojazdu
  • planowanie i uzgadnianie z wyprzedzeniem obslugi okresowej i doraźnej
  • oferta odbioru i oddania auta (door 2 door)
  • samochód zastępczy na czas serwisu
  • mycie samochodu w umówionym terminie
  • dodatkową usługę kosmetyki wnętrza
  • możliwość skorzystania propozycji ze świata sportu, kultury oraz wypoczynku wybranych specjalnie dla członków Vignale Owners Club.
Katalog modeli Ford Vignale
[10 MB] Ilość pobrań: 870

Pracownicy odpowiedzialni za kontakt:

Krzysztof Koss

Krzysztof Koss

Stanowisko: Szef Działu Sprzedaży Detalicznej

Tel.: 58 760 52 22

Formularz kontaktowy

Krzysztof Stawczyk

Stanowisko: Sprzedawca Samochodów Nowych

Tel.: 58 760 52 22

Formularz kontaktowy

Samochody nowe
Dostępne od ręki

Zapoznaj się z naszą ofertą samochodów nowych.

Zobacz więcej
Ford Galaxy - zdjęcie - FordStore Euro-Car Gdynia

Ford Galaxy

Ford Galaxy

Czytaj więcej
Ford Kuga - zdjęcie1 - FordStore Euro-Car Gdynia

Ford Kuga

Ford Kuga

Czytaj więcej
Ford Mondeo | FordStore Euro-Car Gdynia

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Czytaj więcej
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Czytaj więcej
Zamknij