Google+ Przejdź do treści strony

Gdynia, ul. Owsiana 13 Telefon kontaktowy 58 760 52 22

Jesień i zima to dobry moment na montaż nowych wycieraczek w samochodzie. W tym  okresie korzysta się z nich szczególnie często. Dla własnego bezpieczeństwa nie warto na nich oszczędzać. 

Kiedy należy zmienić wycieraczki?

W większości wypadków skrzypienie to sygnał, że pióra wycieraczek wymagają wymiany.

Czym kierować się wymieniając wycieraczki?

Najlepsze są wycieraczki bezstelażowe, czyli tzw. banany lub silencio, ponieważ nie mają one metalowej obejmy ich guma lepiej przylega do szyby. Do tego pracują ciszej. Eksperci Auto Moto Sport radzą by unikać tanich, sprzedawanych w marketach wycieraczek. Szkoda na nie pieniędzy, wg zasady "oszczędny płaci dwa razy".

Jak dbać o szyby podczas mroźnych zimowych miesięcy?  

Sprawdź płyn do spryskiwaczy
Podczas mrozów wycieraczki i spryskiwacze należy włączać dopiero wtedy, gdy szyby są nagrzane. Warto przy tym pamiętać o stosowaniu zimowych płynów do spryskiwaczy, najlepiej nie tych najtańszych.

W wielu samochodach wycieraczki i spryskiwacze są podłączone do tego samego bezpiecznika. Zamarznięty płyn może sprawić, że próba spryskania szyb skończy się awarią obwodu elektrycznego. Jeśli kierowca nie ma zapasowego bezpiecznika, zostaje bez działających wycieraczek. Jest to niebezpieczne nie tylko w długiej trasie.Aby uniknąć awarii silniczka obsługującego wycieraczki, warto przed ich uruchomieniem sprawdzić czy nie przymarzły do szyb.

Zabójcze skrobanie

Szczególnego traktowania wymagają wycieraczki zimą – zwłaszcza, gdy przyjdą mrozy. Szkodzi im choćby skrobanie szyb. Podczas oczyszczania okien ze szronu i lodu rysujemy szkło. Przyspiesza to zużywanie gum wycieraczek. Korzystniej jest spryskać szybę odmrażaczem. Rysy na szybie szkodzą nie tylko wycieraczkom. Rozpraszają promienie świetlne, przez co stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Czytaj więcej
Zamknij