W obecnym czasie cała nasza gospodarka znalazła się w trudnym momencie związanym z pandemią koronawirusa (Covid-19). Właściciele obiektów noclegowych lub gastronomicznych zostali zmuszeni do wstrzymania swoich działalności lub ich znacznego ograniczenia.

Wszelkie większe transakcje musieliśmy odłożyć na późniejszy czas. Także zakup samochodu.

Dla osób z branży hotelarskiej i gastronomicznej auto, a w szczególności pojazd dostawczy stanowi jeden z kluczowych elementów prowadzenia biznesu.

Warto w tym miejscu wspomnieć o ofercie samochodów dealera Forda Euro-Car w Gdyni. W obliczu nowej rzeczywistości proponowana jest oferta zakupu samochodu w oparciu o tzw. „wakacje od rat”. Oznacza to dla osób prowadzących działalność gospodarczą odroczenia spłaty leasingu aż do 6 miesięcy.

Oferta samochodów biorących udział w promocyjnej ofercie jest bardzo szeroka. Poniżej prezentujemy pełną gamę pojazdów dostawczych oferowaną przez dealera Transit Centrum Euro-Car z Gdyni.

Ford Transit/ Tourneo Courier

Najmniejszy z gamy pojazdów dostawczych Forda. Mały i zwinny Courier posiada przestrzeń ładunkową wynoszącą 2,3 m3. Za pełną przegrodą znajduje się wystarczające miejsce aby pomieścić europaletę i aż do 600 kg ładunku. Jako samochód spełniający standardy stawiane samochodom dostawczym, jest on nie tylko wytrzymały, ale także pozwala na minimalizację kosztów eksploatacji. Courier występuje z silnikiem benzynowym 1.0 EcoBoost o mocy 100 KM lub silnikami wysokoprężnymi 1.5 Duratorq TDCi o mocach 75 lub 100 KM. Cennik Forda Transit Courier zaczyna się od kwoty 40 060 zł netto.

Do napędu osobowej wersji Tourneo Courier służą silniki wysokoprężne. Cennik rozpoczyna kwota 62 771 zł brutto. Warto zaznaczyć, że samochód jest w stanie pomieścić 5 osób i posiada bagażnik o pojemności 708 litrów (pojemność liczona przy wszystkich siedzeniach rozłożonych do dachu). Po złożeniu tylnej kanapy otrzymujemy pojemność na poziomie 1 656 litrów.

Więcej informacji www.fordgdynia.pl/courier

Ford Transit/ Tourneo Connect

Wydajny pojazd dostawczy to podstawa dobrze prosperującej firmy. Ford Transit Connect dzięki swojej konstrukcji jest w stanie przewozić przedmiotu o długości do 3 metrów (wersja L1) i do 3,4 metrów (wersja L2).  Wersja L1 oferuje miejsce mogące pomieścić dwie europalety. Cennik rozpoczyna się od kwoty 73 300 zł netto za wersję L1 z silnikiem 1.0 EcoBoost 100 KM. Oprócz silnika benzynowego znajdziemy silniki wysokoprężne z rodziny EcoBlue. Do wyboru mamy pojemność 1.5 w dwóch wariantach mocy. 100 lub 120 KM. Warto podkreślić, że silniki EcoBlue oprócz sześciobiegowej skrzyni manualnej mogą być wyposażone w ośmiobiegową skrzynię automatyczną.

Tutaj także jak w modelu Courier występuje odmiana osobowa Tourneo Connect. Ford Tourneo Connect występuje tylko z silnikami wysokoprężnymi EcoBlue o pojemności 1.5 i wariantach mocy 100 lub 120 KM. Cennik rozpoczyna kwota 97 355 zł brutto. Z systemów wspomagania jazdę możemy wymienić: asystenta parkowania, asystenta utrzymania na pasie ruchu z aktywnym tempomatem czy reflektory ksenonowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED.

Więcej informacji www.fordgdynia.pl/connect

Ford Transit/ Tourneo Custom

Samochód, który dba, aby Twój biznes trwał nieprzerwanie. Transit Custom posiada wiodącą w swojej klasie przestrzeń ładunkową. Zapewniając możliwość dostosowania samochodu do potrzeb Twojej firmy występuje on w dwóch wersjach wysokości i długości. Największa konfiguracja dysponuje przestrzenią ponad 8 m3. Jeśli chodzi o gamę silnikową to dominuje tutaj jednostka wysokoprężna 2.0 EcoBlue w wariantach mocy od 105 do 185 KM. W przypadku przekładni mamy do wyboru sześciobiegowy manual lub sześciobiegowy automat. Cennik rozpoczyna się od kwoty 98 170 zł netto. Ciekawą propozycją jest Ford Transit Custom PHEV. Umożliwia on jazdę w trybie bezemisyjnym do 60 km. Samochód ten może być ładowany z zewnętrznego źródła prądu.

Ford Tourneo Custom to pojazd przystosowany do dalekich podróży. Elastyczny układ siedzeń pozwala na 30 różnych konfiguracji. Odwracane fotele w drugim rzędzie możemy stworzyć w prosty sposób przestrzeń w układzie konferencyjnym. Cennik w przypadku wersji osobowej Custom to kwota 172 495 zł brutto. Gama silnikowa to jednostka 2.0 EcoBlue w wariantach mocy 130 i 185 KM. Standardowy układ napędowy uzupełnia układ mHEV (miękka hybryda) oraz Plug-in Hybrid (PHEV).

Więcej informacji www.fordgdynia.pl/custom

Ford Transit

Największy w gamie pojazdów dostawczych Forda. Napędzany silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o pojemności 2.0 i mocach od 105 do 185 KM stanowi idealnego partnera do ciężkiej pracy. „Mówisz praca, myślisz Transit”. To hasło, które znaczenie modelu w segmencie aut dostawczych. Ford Transit dostosowuje się do Twojego biznesu, dlatego występuje on w 3 wersjach długości i dwóch wersja wysokości. Jeżeli do Twojej firmy potrzebujesz samochodu, który będzie woził tylko towar, to wybierzesz wersję VAN. Natomiast, jeżeli czasem poza samym towarem transportujesz personel, to sprawdź wersję VAN z podwójną kabiną.  Warto podkreślić, że Transit dostępny jest także w wersji mHEV (miękka hybryda) zapewniając oszczędność paliwa i niższą emisję CO2. Aby ułatwić załadunek, tylne drzwi można otworzyć i zablokować pod kątem 270 stopni. Cennik Forda Transit rozpoczyna kwota 99 920 zł netto. Asystent parkowania, adaptacyjny tempomat czy reflektory ksenonowe ze światłami w technologii LED to tylko kilka z elementów Forda Transit.

Więcej informacji www.fordgdynia.pl/transit

Ford Ranger

Najlepiej sprzedający się pick-up w Europie. Tak można opisać Forda Ranger. Wyposażony w nowoczesne systemy m.in.: system rozpoznawania znaków drogowych, asystenta utrzymania na pasie ruchu i asystenta parkowania po technologie ułatwiające jazdę w terenie. Pick-up jest dostępny z kilkoma wariantami mocy silnika 2.0 EcoBlue. Od 130 do 213 KM. Dopasowano do nich nową, zaawansowaną skrzynię biegów, która bezproblemowo dostosowuje się do zmiennych warunków pogodowych i drogowych. Ładowność Forda Ranger to maksymalnie 1 tona, natomiast zdolność holownicza to 3 500 kg. Prześwit wynosi 237 mm, głębokość brodzenia- 800 mm. Cennik rozpoczyna kwota 100 030 zł netto. Warto wspomnieć, iż Ranger występuję w połączeniu z manualną (6 biegów) lub automatyczną (10 biegów) skrzynią biegów. 

Więcej informacji www.fordgdynia.pl/ranger

Warto dodać, że wszystkie modele, które zostały opisane w artykule są dostępne do obejrzenia w salonie FordStore Euro-Car Gdynia. Przypominamy także, że każdy z tych samochodów możemy możemy dostosować do potrzeb Twojego biznesu. Na przestrzeni ostatnich lat dokonaliśmy setki adaptacji specjalistycznych, m.in.: chłodnie, wywrotki, żurawie oraz wiele więcej.