Każdy egzemplarz Alfa Romeo Giulia i Stelvio opuszczający bramy któregokolwiek salonu marki na całym Świecie jest wyjątkowy. Mnogość wersji, zestawień kolorystycznych jest tak wielka, że ciężko znaleźć dwa takie same samochody.

Czytaj dalej

Ford oficjalnie poinformował, że pierwszy elektryczny pick-up otrzyma nazwę F-150 Lightning. Poprzedni model produkowany w latach 1993-1995 był wyposażony w ogromny silnik V8 o pojemności 5.8l (1999-2004 5.4l). Jest to kolejny ogromny krok Forda w stronę elektromobilności i ekologicznej jazdy.

Czytaj dalej

Początek tego roku był dla Forda bardzo udany pod względem sprzedaży samochodów. W pierwszym kwartale sprzedano aż 3 463 samochodów użytkowych (do 3,5 tony), czyli o ok. 49% więcej w porównaniu do zeszłego roku. W samym marcu sprzedaż samochodów o masie całkowitej do 3,5 tony wyniosła 1 317, czyli ponad 100% więcej w porównaniu z 2020r. Dzięki świetny wynikom sprzedażowym udział firmy w tym rynku samochodów użytkowych wynosi już 15%.

Czytaj dalej

Zaprezentowano Forda Evos na targach motoryzacyjnych w Szanghaju.  Bryła auta całkowicie pokrywa się ze zdjęciami szpiegowskimi, które w ostatnim czasie pojawiały się w intrenecie. Jest to pierwszy produkt Blue Oval, który w dużej mierze został zaprojektowany przez zespół w Chinach.

Czytaj dalej

Ford dodaje nowe, ekskluzywne wersje Ranger Stormtrak i Wolftrak do najlepiej sprzedającego się pick‑upa w Europie. Aby jeszcze bardziej podkreślić ich wyjątkowość, liczba egzemplarzy będzie ograniczona. Pierwsze auta pojawią się już tej jesieni.

Czytaj dalej

Ford nawiązał współpracę z lokalnymi producentami samochodów w Azji. Pozwoli to firmie wprowadzić na tamtejsze rynki modele, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Czytaj dalej