Początek tego roku był dla Forda bardzo udany pod względem sprzedaży samochodów. W pierwszym kwartale sprzedano aż 3 463 samochodów użytkowych (do 3,5 tony), czyli o ok. 49% więcej w porównaniu do zeszłego roku. W samym marcu sprzedaż samochodów o masie całkowitej do 3,5 tony wyniosła 1 317, czyli ponad 100% więcej w porównaniu z 2020r. Dzięki świetny wynikom sprzedażowym udział firmy w tym rynku samochodów użytkowych wynosi już 15%.

Czytaj dalej

Zaprezentowano Forda Evos na targach motoryzacyjnych w Szanghaju.  Bryła auta całkowicie pokrywa się ze zdjęciami szpiegowskimi, które w ostatnim czasie pojawiały się w intrenecie. Jest to pierwszy produkt Blue Oval, który w dużej mierze został zaprojektowany przez zespół w Chinach.

Czytaj dalej

Ford dodaje nowe, ekskluzywne wersje Ranger Stormtrak i Wolftrak do najlepiej sprzedającego się pick‑upa w Europie. Aby jeszcze bardziej podkreślić ich wyjątkowość, liczba egzemplarzy będzie ograniczona. Pierwsze auta pojawią się już tej jesieni.

Czytaj dalej

Ford nawiązał współpracę z lokalnymi producentami samochodów w Azji. Pozwoli to firmie wprowadzić na tamtejsze rynki modele, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Czytaj dalej

Rok 2021 zdecydowanie należy do Jeep. Przede wszystkim na rynku pojawi się nowy udoskonalony model Jeep Compass.
Wnętrze charakteryzują czystsze poziome linie, bardziej nowoczesna konsola środkowa i znacznie szersze przestrzenie. Odświeżona konstrukcja 7-szczelinowego przedniego grilla, reflektorów i przedniego zderzaka świetnie podkreślają charakter samochodu. Ale zacznijmy od początku.

Czytaj dalej

Niezaprzeczalnie Mustang Mach-E to najgorętsza premiera w marce Ford od wielu lat. Po wielu miesiącach wyczekiwania, w końcu możemy poznać polskie ceny tego wyjątkowego modelu. Auto w podstawowej wersji (75 kWh, 269 KM) z napędem RWD można kupić już za 216 120 zł.

Czytaj dalej