Certyfikat Trail Rated jest przyznawany od 2003 roku. Jest to podkreślenie właściwości terenowych samochodów Jeep i konkretnych wymagań, które taki pojazd musi spełnić. Obecnie, znaczek otrzymują te wersje, które zapewniają największe możliwości i są odzwierciedleniem motto marki: „jedź, gdzie chcesz, rób, co chcesz”.

Czytaj dalej

W marcu 2020 roku premierę miał najnowszy Fiata 500. Prezentowany model to w pełni zelektryfikowany pojazd.

Czytaj dalej

Bezdyskusyjnie Fiata 500 jest samochodem kultowym na naszym kontynencie. Właściwie od samego początku cieszył się ogromną popularnością. Grono jego fanów stale rośnie, a gama modelowa poszerza się. Samochód nawet na rynku wtórnym nie traci na wartości, co jest najlepszym potwierdzeniem jego wyjątkowości. Fiat od lat podążał za potrzebami swoich klientów, dlatego każde kolejne wersje „pięćsetki” były odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Również teraz, kiedy wszystko skupia się na ochronie środowiska Fiat zaprezentował w pełni zelektryfikowany model 500. Od tej pory wszystkie modele debiutujące na rynku będą elektryczne.

Czytaj dalej

Coraz większe elektryfikacje są przyszłością światowej motoryzacji. Wymogi UE co do wydzielania spalin są stale zaostrzane. Od początku 2020 roku wszystkie auta sprzedawane w Europie obowiązuje norma emisji Euro 6d-Temp. Najnowsza norma nakłada na producentów aut obowiązek sprzedaży modeli ze średnią emisją CO2 na poziomie 95 g CO2/km. Do 2050 Komisja Europejska chce całkowicie wyeliminować pojazdy z silnikami spalinowymi (Euro 7). Do 2030 wszystkie modele Forda będą zelektryfikowane.

Czytaj dalej

Historia marki rozpoczęła się w  lipcu 1940 roku, kiedy Amerykańskie Siły Zbrojne poinformowały producentów samochodów, że poszukują “lekkiego, zwiadowczego samochodu”, który mógłby zastąpić motocykle i jednocześnie spełniać poniższe wymagania:

Czytaj dalej

Historia powstania jednego z największych amerykańskich przedsiębiorstw, Ford Motor Company, została zapoczątkowana przez wielkiego wizjonera, Henry’ego Forda. Urodził się w Springwell Township w hrabstwie Wayne 30 lipca 1863 roku. Dorastał na dość bogatej farmie rodzinnej, spędzając dnie w małej szkółce i pomagając na farmie w drobnych pracach. Zaledwie jako 15-letni chłopiec w 1878 roku skonstruował swój pierwszy silnik parowy.

Czytaj dalej