Pod maską znajduje się 200-konna jednostka 1.5 EcoBoost połączona z 6-biegową skrzynią manualną. Umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,7 sekundy. Zawieszenie w tym modelu zostało obniżone i usztywnione, a hamulce są bardziej wydajne. Dodatkowo, zawieszenie otrzymało sztywniejszą belkę skrętną, stabilizator oraz nowe nastawy amortyzatorów.

Czytaj dalej

Czwarta generacja Forda Focus została pokazana w 2018 roku. W tamtym czasie bez wątpienia był to “kamień milowy” dla całej marki. Nowa platforma podłogowa C2, system Ford Co-Pilot360, na który składa się wiele rozwiązań zwiększających poziom ochrony, poprawiających prowadzenie pojazdu. To między innymi adaptacyjny tempomat ACC z funkcją Stop & Go lub system reflektorów adaptacyjnych z oświetlaniem przewidywanego toru jazdy i doświetlaniem zakrętów. Focus czwartej generacji to pierwszy model dostępny w Europie z wyświetlaczem przeziernym Head-up Display.

Czytaj dalej

EcoSport drugiej generacji to samochód skierowany do Klientów poszukujących auta popularnego segmentu SUV. Pomimo podwyższonego prześwitu jego środowiskiem naturalnym jest “miejska dżungla”. A do tego wszystkiego wizualnie przypomina rasowe auto terenowe (tą rasowość możemy podwyższyć przez dołożenie w konfiguracji pełnowymiarowego koła zapasowego na drzwi bagażnika).

Czytaj dalej

Po prawie dwóch latach od premiery w USA Jeep Gladiator trafił na rynek europejski. Choć powstał na bazie Wranglera Unlimited jest od niego znacznie większy. Długość całkowita przekracza pięć metrów, a dokładniej mówiąc mierzy  5 181 mm, natomiast rozstaw osi wynosi 3 487 mm. Jest to pic-up wprost stworzony do pracy. Jego dopuszczalna masa ładowności wynosi 725 kg, a zdolność holowania to 2 722 kg. Jednym z głównych wyróżników Gladiatora, jest możliwość demontażu takich elementów jak drzwi, dach, czy szyba czołowa.

Czytaj dalej

Ford Puma to crossover bazujący na Fordzie Fiesta ósmej generacji. Przede wszystkim wykorzystano tutaj płytę podłogową popularnego modelu. Cechami charakterystycznymi samochodu są wysoko umieszczone reflektory przednie i muskularna linia nadwozia.

Czytaj dalej

Ford Kuga to samochód pozycjonowane w segmencie SUV. Początki istnienia tego modelu to 2008 rok. Wtedy została zaprezentowana pierwsza generacja tego auta.

Czytaj dalej