Ford Mustang Mach-E to najbardziej oczekiwana premiera 2021r. Gama modelowa Forda została uzupełniona o w pełni elektryczny model segmentu SUV. Stylistyka nawiązuje do klasycznych i kultowych już egzemplarzy Mustang. Dzięki temu w samochodzie może zmieścić się spokojnie 5 osób.

Rodzaje napędu

Ford Mustang Mach-E będzie dostępny w 3 wersjach baterii z dwoma rodzajami napędu:

  • Pierwsza, standardowa pozwala pokonać na pełnej baterii 450 km oraz napędzie RWD lub 420 km z AWD.
  • Pojemniejsza, (tzw. rozszerzony zasięg) z napędem RWD pozwala przejechać do aż 600 km! Opcja z napędem na wszystkie koła może osiągnąć 540 km zasięgu.
Mustang Mach-E First Edition
Mustang Mach-E First Edition

Najmocniejszą odmianą będzie Mustang Mach-E GT o mocy 465 KM  i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 830 Nm! Osiągnięcie pierwszych 100 km/h zajmuje 3,7 sekundy. Wprowadzenia tej wersji możemy się spodziewać w drugiej połowie 2021. Opcjonalny 'Performance Package’ pozwala na maksymalne zwiększenie potencjału drzemiącego w tej wersji. Sprint do 100 km/h ma trwać do 3,5 sekundy!

Wnętrze Forda Mustang Mach-E
Wnętrze Forda Mustang Mach-E

Wyposażenie

Kierowca otrzyma trzy tryby jazdy: Whisper (szept), Engage (emocje) oraz Unbridled (nieokiełznanie). Każdy z nich charakteryzuje się:

  • mniej lub bardziej sportowym działaniem układu kierowniczego;
  • nastrojowym oświetleniem;
  • dźwiękami dostrojonymi do elektrycznej jazdy;
  • animacjami na zestawie wskaźników.

Kolejną z nowości będzie nowy system multimedialny. Nowy system SYNC 4 będzie uczyć kierowcę nawyków. Warto wspomnieć także o możliwości otwierania samochodu bez potrzeby posiadania fizycznego klucza. Możemy to zrobić za pomocą naszego telefonu lub poprzez wpisanie kodu na słupku B od strony kierowcy. Aby otworzyć przednie drzwi trzeba chwycić nieduży występ oraz wcisnąć okrągły przycisk. Wtedy elektryczny zamek uchyla drzwi aby ukazać przed nami nowoczesne wnętrze.

Kokpit został stworzony na nowo z dwoma wyświetlaczami. Jednym podłużnym przed kierowcą oraz drugim obok służącym jako panel do sterowania wszystkimi systemami, które znajdziemy w samochodzie. Ciekawym elementem jest dodanie fizycznego pokrętła do zmiany poziomu głośności, które jest wkomponowane w ekran o przekątnej ponad 15 cali.

Ford Mustang Mach-E
Wyświetlacz centralny Forda Mustang Mach-E

Egzemplarz demonstracyjny Forda Mustang Mach-E

Samochód, który uzupełnił nasz park pojazdów demonstracyjnych to wersja First Edition z napędem na wszystkie koła legitymujący się mocą 351 KM. Pojemność baterii w pojeździe to 98,8 kWh. Zasięg Mach-E to ok. 540 km.

Elementy wyróżniające tę wersję to:

– lakier Grabber Blue

– Bateria o pojemności 98,8 kWh (brak mniejszej pojemności baterii w tej wersji)

– System audio B&O Play

– Kamera 360 stopni

– Dach panoramiczny

– Niebieskie przeszycia we wnętrzu auta

Pełną specyfikację auta poznasz TUTAJ.

ZAPISZ SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ FORDEM MUSTANG MACH-E


    Odwiedź grupę Ford Mustang Mach-E Polska
    https://www.facebook.com/groups/machepolska