Zelektryfikowana rodzina użytkowych modeli marki Ford powiększyła się właśnie o nowy wariant modelu Transit Connect.  To hybrydowa odmiana typu Plug-In, czyli w skrócie PHEV.

Ford Transit Connect PHEV – Van oraz Kombi

Nowy Transit Connect PHEV dostępny jest w dwóch wariantach nadwoziowych – z krótkim lub długim rozstawem osi. Ponadto wybierać można wersję kabiny – jako dwumiejscowego Vana lub pięciomiejscowego, osobowego Kombi. Zależnie od wybranego rozstawu osi maksymalna objętość ładunkowa wynosi 3,1 m3 lub 3,7 m3 . Samochód można maksymalnie obciążyć masą do 770 kg, a maksymalna dopuszczalna waga holowania wynosi 1400 kg.

Ford Transit Connect PHEV

Do 110 km w trybie bezemisyjnym

Samochód napędzany jest spalinowym, benzynowym silnikiem 1.5 EcoBoost, który wraz połączeniu z akumulatorem wysokonapięciowym i silnikiem elektrycznym zapewnia łączną moc 150 KM i moment obrotowy 350 Nm. Spodziewane zużycie paliwa w trybie hybrydowym wyniesie nawet poniżej 5 litrów benzyny na 100 kilometrów.

Co jednak najistotniejsze, korzystając jedynie z napędu elektrycznego, Transit Connect jest w stanie pokonać do 110 kilometrów w trybie bezemisyjnym.

Zelektryfikowana rodzina kompaktowych modeli dostawczych obejmuje również nowego Transit Courier oraz już wkrótce E-Transit Courier.

Transit Connect wejdzie do produkcji wiosną 2024 roku. Transit Connect PHEV dołączy do gamy przed końcem roku, a modele z napędem na wszystkie koła i Kombi uzupełnią linię na początku 2025 roku.

Deska Rozdzielcza Transit Connect PHEV
Deska Rozdzielcza