Mustang to legenda. Kultowy model od dekad jest synonim amerykańskiego snu o samochodzie typu Muscle Car. W dobie coraz częstszych ograniczeń w motoryzacji, pozostaje ostoją tego, co od lat fascynowało ludzi z benzyną we krwi. Dostępny w dwóch odmianach nadwoziowych w wersjach Fastback i Convertible – i co najwspanialsze, wciąż z  silnikiem V8! 

W 2024 roku mija 60 lat ciągłej produkcji Forda Mustang. To wyjątkowy samochód, który przez cały ten okres sprzedał się w liczbie ponad 10 000 000 egzemplarzy. Stał się ikoną w filmach, teledyskach oraz grach komputerowych. Jest też najbardziej lubianym pojazdem na Facebooku.

Nowa odsłona

Do napędu Mustang GT posłuży skonstruowany na nowo silnik o pojemności 5 litrów, w układzie widlastej ósemki czwartej generacji, generujący moc 446 KM i 540 Nm momentu obrotowego.

Samochód sparowany będzie z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów lub sześciobiegową przekładnią manualną.

Dla tych, którzy chcą wykorzystać Mustang jak kaskaderzy w hollywoodzkich filmach, producent przygotował m.in. Line Lock, czyli funkcję „palenia gumy”, poprzez blokadę przednich hamulców i „rozgrzewanie” tylnych opon przed startem do wyścigu na 1/4 mili. Dostępna będzie procedura startu, wyczynowy układ hamulcowy Brembo i pakiet Performance w skład którego wchodzi m.in. aktywny układ wydechowy, wzmocnione sprężyny i rozpórki kielichów amortyzatorów z przodu oraz ulepszony stabilizator przechyłów nadwozia z tyłu.

Nowy Ford Mustang – Stylistyka

Stylistycznie nowy Mustang będzie podobny do dotychczasowej generacji, ale z wyraźnie odmłodzonym przodem i tyłem nadwozia. Charakterystyczne proporcje pozostaną, zgodnie z dewizą, że dobrego nie trzeba poprawiać. 

Idąc z duchem czasu, wewnątrz zastosowano duże ekrany i panele dotykowe. Co ciekawe, hamulec ręczny pozostaje nim nadal – operuje się nim przy pomocy tradycyjnej dźwigni. Układ wnętrza pozostaje typowym 2+2. 

Cena

Cena detaliczna Nowego Forda Mustanga rozpoczyna się od 303 500 zł. Odmiana Dark Horse, opracowana z myślą o najwyższych osiągach i jeździe torowej kosztuje 258 500 zł. Samochód można już konfigurować i zamawiać w naszym salonie.