W przyszłym roku modele Alfa Romeo przejdą facelifting. Mowa tu o sedanie Giulia i SUV-ie Stelvio. Zmiany widoczne są nie tylko z zewnątrz, lecz także wewnątrz. Pojawi się nowa wersja Competizione oraz nowe silniki.

Facelifting Alfa Romeo Giulia i Stelvio

Zmiany stylistyczne z zewnątrz

Na pierwszy rzut oka zmiany są delikatne. Przede wszystkim pojawi się nowy układ elementów świetlnych, który zaprezentowano w modelu Tonale. Z przodu zmieniono także grill oraz w przypadku modelu Stelvio tylne klosze są przydymione z czarnym błyszczącym wykończeniem.

Od dziś w obu modelach debiutują reflektory adaptacyjne (matrycowe) „3+3” z nową matrycą Full-LED. Podkreślają one zarówno pokrewieństwo z Tonale, jak i przywodzą na myśl jedną ze słynnych cech stylistycznych marki. Cecha ta została wprowadzona przez kultową Alfę Romeo SZ Zagato oraz samochód koncepcyjny Alfa Romeo Proteo.

Alfa Romeo Giulia Facelifting 2023
Alfa Romeo Giulia Facelifting 2023

Facelifting Alfa Romeo Giulia i Stelvio

Nowy ekran wskaźników

Podstawową zmianą w środku jest wprowadzenie wyświetlacza o przekątnej 12,3 cala, który umiejscowiony jest przed kierowcą. Zestaw wskaźników wyświetla dane w trzech różnych układach graficznych:

 • nowoczesnym Evolved – reprezentuje przyszłość designu Alfy Romeo i wykorzystuje centralny obszar ekranu, zachowując na swoim miejscu dwa boczne zegary.
 • minimalistycznym Relax – koncentruje się na komforcie, nie podaje szczegółowych informacji o samochodzie i nie ma dwóch zegarów.
 • Heritage – inspirowany jest kultowymi modelami marki z lat 60. i 70., z charakterystycznymi detalami, takimi jak odwrócone cyfry na końcu prędkościomierza.
Alfa Romeo wnętrze Facelifitng
Wnętrze Alfa Romeo Facelifitng

Nowa wersja wyposażenia- Competizione

Alfa Romeo Giulia i Stelvio – Facelifting

Dla fanów marki Alfa Romeo słowo „Competizione” kojarzy się przede wszystkim z limitowanym do 500 sztuk modelem 8C zaprezentowanym w 2007 r. Wersja o tej nazwie zagości w konfiguratorze modelu Giulia i Stelvio. Jej charakterystyka to:

 • szary, matowy lakier Moon Light
 • sprzęt audio firmy Harman/Kardon
 • skórzana tapicerka siedzeń i deski rozdzielczej z czerwonymi przeszyciami
 • aktywny układ zawieszenia Alfa Active Suspension
 • logotyp Competizione umieszczony na boku i na przednim zagłówku
 • technologia NFT (Non-Fungible Token) poświadczającą wyjątkowość każdego samochodu „Competizione” i zabezpieczającą jego oryginalną konfigurację.
Detale Wersji Competizione
Detale Wersji Competizione

Katalog został mocno uproszczony. Dostępne będą tylko dwie wersje wyposażenia: Super oraz Ti. Do Super można zamówić pakiet Sprint, natomiast do Ti- Veloce.

CHCESZ POZNAĆ Nowe ALFA ROMEO GIULIA lub STELVIO? Zapraszamy na jazdę testową


  Warto podkreślić, że na Veloce bazuje nowe Competizione.

  Alfa Romeo Stelvio Facelifting
  Alfa Romeo Stelvio Competizione

  Gama silnikowa

  Silniki benzynowe i wysokoprężne

  Alfa Romeo Giulia oraz Stelvio w 2023 r. będą dostępne z trzema silnikami: benzynową jednostką o mocy 280 KM. Ciekawostką jest dołączenie do gamy dwóch jednostek wysokoprężnych w wariantach mocy 160 i 210 KM.

  Dla fanów mocniejszych wrażeń z jazdy nadal będzie dostępna wersja Quadrifoglio z silnikiem 2.9 V6 510 KM i napędem na tylną oś (Giulia) lub napędem Q4 (Stelvio).

  Słabsza jednostka Diesla będzie dostępna z napędem tylko na tył. Mocniejsze silniki będą połączone z napędem Q4.

  Alfa Romeo Stelvio
  Model Stelvio

  Prezentujemy pierwsze egzemplarze, które pojawiły się w naszym salonie.