Wielbiciele aut terenowych z niecierpliwością czekali na to wydarzenie. Ford Bronco, po prawie 25 latach powrócił. W zupełnie odmienionej VI generacji.

Ford Bronco – samochód, na którym można polegać

Pierwszy Bronco został wyprodukowany w 1966 roku i od razu zyskał sympatię wśród Amerykanów. Od zawsze ceniony za zwrotność na drodze i wielkiego ducha. Wielokrotnie był wykorzystywany w rajdach terenowych jako świetna baza do wyczynowych modyfikacji. Wielbiciele terenówek czekali na ten moment prawie ćwierć wieku. Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że nowa odsłona Forda bez wątpienia wzbudza ogromne zainteresowanie.

Powrót do przeszłości

Z zewnątrz nie da się nie zauważyć nawiązania do poprzednich generacji tego modelu. Zwróćmy uwagę na elementy, które pozostały niezmienione, czyli okrągłe reflektory, odstające lusterka, kształt drzwi bezsprzecznie niewiele odbiega od pierwowzoru.

Moc

Ford Bronco produkowany będzie w dwóch wersjach silników benzynowych: 4-cylindrowy  2.3 EcoBoost o mocy 270 KM lub większych 2.7 EcoBoost V6 z mocą ponad 300 KM.

Samochód ma występować z manualną, 7-stopniową skrzynią. Zwolennicy automatycznej zmiany biegów zdecydowanie mogą się czuć zaspokojeni. W modelu Bronco, do wyboru można dobrać 10 stopniową skrzynie.

Personalizacja Forda Bronco

Wolność to komfort, a możliwość wyboru auta dopasowanego do naszych potrzeb, daje nam obietnice jeszcze większej przyjemności z jazdy i codziennego użytkowania pojazdu. Bronko występuje w dwu– i cztero-drzwiowej wersji legendarnej terenówki  ale również wersji SUV-a- Bronco Sport. Taka różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wersja dwudrzwiowa -> występuje w standardzie z twardym dachem

Wersja czterodrzwiowa -> miękki zdejmowany dach

Dbałość o bezpieczeństwo

Nowy model Bronco jest dostępny z pakietem technologii wspomagających kierownicę. Warto wspomnieć również o dodatkowych funkcjach bezpieczeństwa, które zapewniają ostrzeżenia chroniące przed kolizją i automatyczne hamowanie awaryjne. Funkcja monitorowania martwego pola, oraz niewątpliwie równie pomocne ostrzeżenie o zjeżdżaniu z pasa ruchu, to również ważny dodatek.

Czym nas zaskakuje Ford Bronco?

Ciekawym urozmaiceniem są bez wątpienia bezramowe drzwi, które z łatwością można zdjąć. Godne uwagi jest również wnętrze, w którym znajdziemy mieszankę nowoczesności i klasyki. Ford zastosował tam wiele rozwiązań ułatwiających podróże. Jednym z nich bezsprzecznie jest półka do montażu urządzeń mobilnych, dzięki której montaż telefonu czy nawigacji nie będzie stanowił problemu.

Cena

Ceny za legendarną dwudrzwiową wersję zaczynają się od 29 995$,natomiast wersja czterodrzwiowa to wydatek rzędu od 34 695$.

Ford Bronco obecnie nie jest dostępny w sprzedaży na Starym Kontynencie.

Cóż… bardzo byśmy chcieli cieszyć się tą legendą na polskich drogach.

Alternatywnym samochodem terenowym marki Ford jest Ranger Raptor, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.