Wielbiciele aut terenowych z niecierpliwością czekali na to wydarzenie. Ford Bronco, po prawie 25 latach powrócił. W zupełnie odmienionej VI generacji. I do tego będzie dostępny w naszym salonie!

Ford Bronco – samochód, na którym można polegać

Pierwszy Bronco został wyprodukowany w 1966 roku i od razu zyskał sympatię wśród Amerykanów. Od zawsze ceniony za zwrotność na drodze i wielkiego ducha. Wielokrotnie był wykorzystywany w rajdach terenowych jako świetna baza do wyczynowych modyfikacji. Wielbiciele terenówek czekali na ten moment prawie ćwierć wieku. Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że nowa odsłona Forda bez wątpienia wzbudza ogromne zainteresowanie.

Powrót do przeszłości

Z zewnątrz nie da się nie zauważyć nawiązania do poprzednich generacji tego modelu. Zwróćmy uwagę na elementy, które pozostały niezmienione, czyli okrągłe reflektory, odstające lusterka, kształt drzwi bezsprzecznie niewiele odbiega od pierwowzoru.

Moc

Ford Bronco produkowany będzie produkowany i dostępny w naszym kraju z silnikiem benzynowym 2.7 EcoBoost V6 o mocy 330 KM.

Samochód ma występować ze skrzynią automatyczną z 10 przełożeniami. Warto podkreślić także bardzo duże możliwości terenowe Bronco. Maksymalna głębokość brodzenia to aż 800 mm! Maksymalny kąt natarcia to 40,6 stopni, kąt zejścia 33,3 stopnia, a kąt rampowy to 23,6 stopnia. W standardzie każdy samochód będzie wyposażony w opony typu A/T.

Ford Bronco - Profil
Ford Bronco – Profil Boczny

Personalizacja Forda Bronco

Wolność to komfort, a możliwość wyboru auta dopasowanego do naszych potrzeb, daje nam obietnice jeszcze większej przyjemności z jazdy i codziennego użytkowania pojazdu. Bronco po raz pierwszy w historii będzie dostępne w wersji 4-drzwiowej.

Ford Bronco
Ford Bronco

Dbałość o bezpieczeństwo

Nowy model Bronco jest dostępny z pakietem technologii wspomagających kierownicę. Warto wspomnieć również o dodatkowych funkcjach bezpieczeństwa, które zapewniają ostrzeżenia chroniące przed kolizją i automatyczne hamowanie awaryjne. Funkcja monitorowania martwego pola, oraz niewątpliwie równie pomocne ostrzeżenie o zjeżdżaniu z pasa ruchu, to również ważny dodatek.

Stały układ napędu na wszystkie koła z elektromechaniczną skrzynią rozdzielczą będący standardem w wersji Badlands oferuje dodatkowo tryb pracy 4A, umożliwiając pracę napędu w ciężkich
warunkach poprzez płynne i automatyczne dostosowywanie mocy przekazywanej na koła w celu uzyskania optymalnych osiągów.

Standardowa konfiguracja napędu 4×4 to oferuje 3 tryby pracy – 2H, 4H i 4L. W trybie 4H i 4L system zapewnia mechanicznie blokowany napęd 4×4. Tryb 4L zapewnia ponadto większy moment obrotowy przekazywany na koła podczas jazdy w trudnym terenie. W wersji Badlands dostępny jest zaawansowany, automatyczny tryb 4A, który dostosowuje automatycznie przekazywaną moc na odpowiednie koła.
Dodatkowo Ford Bronco Badlands standardowo oferuje wyposażenie, które sprosta wymaganiom stawianym przez najtrudniejszy teren.

Wersja Badlands wyposażona jest w zawieszenie HOSS (High-Performance Off-Road Stability Suspension) 2.0 z amortyzatorami Bilstein z funkcją wykrywania położenia, przedni stabilizator przechyłów z funkcją rozłączania, stalowe płyty ochronne pod podwoziem oraz blokadę przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego.

Czym nas zaskakuje Ford Bronco?

Ciekawym urozmaiceniem są bez wątpienia bezramkowe drzwi, które z łatwością można zdjąć. Godne uwagi jest również wnętrze, w którym znajdziemy mieszankę nowoczesności i klasyki.

Jesteś zainteresowany ofertą Forda Bronco? Zostaw nam swoje dane kontaktowe


    Ford zastosował tam wiele rozwiązań ułatwiających podróże. Jednym z nich bezsprzecznie jest półka do montażu urządzeń mobilnych, dzięki której montaż telefonu czy nawigacji nie będzie stanowił problemu.

    Cena

    Obecnie w cenniku do wyboru mamy dwie wersje wyposażenia: Outer Banks oraz Badlands.

    Cena tej pierwszej startuje od kwoty 419 300 PLN, natomiast drugiej od 440 300 PLN.