Początek tego roku był dla Forda bardzo udany pod względem sprzedaży samochodów. W pierwszym kwartale sprzedano aż 3 463 samochodów użytkowych (do 3,5 tony), czyli o ok. 49% więcej w porównaniu do zeszłego roku. W samym marcu sprzedaż samochodów o masie całkowitej do 3,5 tony wyniosła 1 317, czyli ponad 100% więcej w porównaniu z 2020r. Dzięki świetnym wynikom sprzedażowym udział firmy w tym rynku samochodów użytkowych wynosi już 15%.

Ford może pochwalić się również świetnymi wynikami sprzedażowymi w segmencie minibusów. Marka jest absolutnym liderem tego rynku. W marcu sprzedano 241 minibusów, czyli aż 185% więcej względem poprzedniego roku. W całym kwartale sprzedano łącznie 514 pojazdów tego typu (o 68% więcej względem analogicznego okresu ubiegłego roku). Udział Forda w tym rynku wynosi obecnie 25%.

Ford Transit oraz Transit Custom w wersji Trail

Najpopularniejszymi samochodami dostawczymi Forda nadal pozostają Transit i Transit Custom. Sprzedaż tego pierwszego w marcu wzrosła o 128% względem 2020, czyli 419 sztuk. Jeśli mowa o całym kwartale to wzrost wyniósł 49%. Sprzedaż Forda Transit Custom w marcu tego roku wzrosła o 93%, a w pierwszym kwartale o 45% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Również Ford Ranger cieszy się niesłabnącą popularnością. Pierwszy kwartał tego roku zakończył się wzrostem o 80% w porównaniu do pierwszego kwartału 2020.

Nowe wersje Forda Ranger
For Ranger Stormtrak i Wolftrak

Jest nam bardzo miło, że Klienci darzą naszą markę coraz większym zaufaniem. Ford nieustannie pracuje nad tym, aby samochody które zjeżdżają z taśm produkcyjnych były jeszcze bardziej niezawodne. Jako FordStore Euro-Car możemy śmiało potwierdzić tendencje wzrostowe w segmencie aut dostawczych. Dowodem na to jest uhonorowanie nas nagrodą Chairman’s Award za działalność dealerską w roku 2020.