Ford nawiązał współpracę z lokalnymi producentami samochodów w Azji. Pozwoli to firmie wprowadzić na tamtejsze rynki modele, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Equator to nowość w ofercie Ford. Ten trzyrzędowy SUV-a opracowany został przez spółkę Jiangling-Ford (chińskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów). Jest nieco większy niż Everest, a jednocześnie mniejszy niż Explorer.

Ford Equator

Do premiery modelu wybrano dość niecodzienny fioletowy kolor, który w połączeniu z dużą ilością chromu zgrabnie ukrywa duże wymiary tego SUV’a.

Przód Ford Equator

Samochód dostępny jest wyłącznie z układzie 6-osobowym. Oferuje dwa ekrany o przekątnej 12,3” w miejscy zegarów. Wnętrze kabiny charakteryzują, jasne barwy, fiolety, elementy drewniane oraz ciekawe przeszycie.

Wnętrze Ford Equator
6-osobowe wnętrze Ford Equator

Ze względu na duże podatki od silników o dużej pojemności w Chinach pod maską znalazł się 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem. Jednostka EcoBoost osiąga 221 KM oraz 360 Nm. Użytkownik ma do wyboru napęd na wszystkie koła, bądź tylko na przednią oś. Samochód posiada sześciobiegową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów.

Nowy Ford Equator pojawi się w sprzedaży w Chinach 28 marca.