Nowa era marki Ford. Popularny SUV zyskuje teraz napęd w pełni elektryczny. Przyciąga spojrzeniem i technologiami.

W pełni elektryczny Ford Explorer

CO WIEMY?

O samej specyfikacji na tę chwilę nie wiemy wiele (wpis będzie aktualizowany), ale najważniejszy jest fakt, że widzimy stylistykę samochodu produkcyjnego.
Prezentacja nowego modelu to nowy rozdział w erze elektryfikacji Forda. Nowy Explorer od samego początku jest projektowany jako europejski pojazd o zupełnie nowej stylistyce nie tylko w naszej marce, ale przede wszystkim nowej dla całego rynku.
Długość pojazdu 4,46 m, szerokość 1,87 m oraz 1,60 m wysokości. Rozstaw osi 2,76 m zapewnia ogrom przestrzeni wewnątrz pojazdu.

Maksymalna moc jaką będziemy w stanie ładować samochód to aż 170 kW. Dzięki temu, naładujemy auto od 10% do 80% w 25 minut.

Amerykański duch, opracowany w Europie, stworzony dla Europejczyków, produkowany w Europie.

Do wyboru będą dwie wersje wyposażenia: Explorer i Explorer Premium.
Dostępne kolory nadwozia: nowe Arctic Blue, Vibrant Blue My Mind oraz dobrze znane Frozen White, Magnetic Grey, Agate Black i Lucid Red.

Samochód będzie napędzany na tylne lub wszystkie koła.

REWOLUCJA W KAŻDYM CALU

Unifikacja nie dotyczy tego modelu. Wnętrze praktyczne i nowoczesne jak w żadnym innym samochodzie. Regulowany kąt pochylenia ekranu centralnego, soundbar przed kierowcą, inteligentne oświetlenie Ambient.

Kierowca oraz pasażer zasiadają w nowych, specjalnie zaprojektowanych fotelach ze zintegrowanymi zagłówkami. Fotel kierowcy może opcjonalnie posiadać funkcję masażu.

Pomiędzy fotelami znajduje się ogromny schowek MEGA CONSOLE, który mieści 17 litrów. W pasie centralnym do dyspozycji użytkowników jest także dedykowany schowek MY PRIVATE LOCKER, w którym można bezpiecznie zostawić wartościowe przedmioty. Odblokowanie go następuje po uruchomieniu pojazdu.

SYNC Move to rewolucyjny 15-calowy ekran systemu multimedialnego. W zależności od potrzeb jego pozycja może być regulowana w zakresie 30 stopni. Oferuje bezprzewodową łączność CarPlay oraz Android Auto. Sterowanie wszystkim najważniejszemi funkcjami samochodu odbywa się w intuicyjny sposób poprzez jego powierzchnię.
Wedle zapewnień system nagłośnienia ma zapewniać świetne odczucia ze słuchania ulubionej muzyki poprzez zastosowanie wspomnianego soundbar oraz zaledwie 6 głośników.

KIEDY?

Pierwsze egzemplarze pojawią się w naszym salonie na początku 2024 roku.
Wstępnej rezerwacji można dokonać już teraz! Bez zaliczki, wystarczy wypełnić poniższy formularz, a my już zajmiemy się resztą 🙂