Kolejna nowość w Jeepie. Bierzemy pod lupę modernizację w Jeep Renegade. Fanów motoryzacji z pewnością ucieszy fakt kolejnych nowości w najbardziej terenowej marce świata. Producent od zeszłego roku testuje odnowionego Renegede. Model, który przybliżamy we wpisie pochodzi z rynku brazyliskiego. Czy te same zmiany spotkamy w Polsce? Czas pokaże!

Jakie zmiany zastosował Jeep w modelu Renegade?

Zmiany zewnętrzne są subtelne. Zwężono kratę wlotu powietrza, zmodernizowano lekko zderzak, grill i światła główne. Zmianie uległo również umiejscowienie świateł przeciwmgielnych, które w nowym modelu są nieco wyżej wyżej niż w poprzednim (podobnie jak w nowym Compass), ich kształt również nie pozostał bez zmian – od teraz mają być bardziej prostokątne.

Tył również uległ modernizacji. Mowa tutaj o światłach zarówno głównych LED, jak i narożnych, które uległy zwężeniu.

Wnętrze Jeep Renegade

Jeśli chodzi o wnętrze, to tutaj sporo się zadziało. Przede wszystkim kierownica – ujednolicona z nowym Jeepem Compassem i nadchodzącym nowym Grand Cherokee. Odświeżony Renegade czerpie garściami z tego co poznaliśmy w większym bracie. Wspomniana kierownica, zamiast analogowych zegarów możemy mieć 8-calowy wyświetlacz – choć z kompletnie inną stylistyką. Po pierwszych widać też, że będziemy mieli do czynienia z kompletnie nowym systemem multimedialnym.

Kiedy, gdzie…

Według doniesień zmodernizowanego Renegade ujrzy najpierw rynek południowoamerykański. Zadzieje się to na przełomie stycznia/lutego. Później zawita on do USA.

Z racji, iż zdjęcia pochodzą z brazyliskiego rynku, prezentowany egzemplarz Trailhawk jest napędzany jednostką czystospalinową. W Europie możemy być pewni, iż występi on jako Plug-In Hybrid 4xe.

Co myślicie cała powyższa modernizacja to dobra zmiana? My uważamy, że wizualnie najmniejszy w gamie SUV wiele zyska dzięki takim unowocześnieniom. Pozostaje nam czekać na oficjalną informację kiedy zawita do Polski. Nie możemy się już doczekać!

Tymczasem zapraszamy Państwa do przeczytania naszego wpisu dotyczącego Renegade 4xe PHEV.