W czerwcu ubiegłego roku Volkswagen i Ford ujawnili więcej szczegółów na temat współpracy. W ich planach jest kilka wspólnie opracowanych modeli.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nowej generacji Forda Transit Custom oraz pasażerskiej wersji Tourneo Custom. Czy jest to pierwszy owoc wspomnianej wyżej współpracy? Póki co możemy tylko spekulować, ponieważ Ford nie zdradził jeszcze żadnych nowych informacji.

Nowy Ford Transit Custom
Nowy Ford Transit Custom

Białe kropki to prawdopodobnie tylko mocowania maskownicy przednich nadkoli, maski oraz zderzaka. Uwagę zwracają również cieńsze i nieco węższe reflektory. Wymiary auta na pierwszy rzut oka nie różnią się od modelu, który jest już na rynku.

Maskowania przednich nadkoli, zderzaków oraz maski

Sądząc po jego wyglądzie, można pomyśleć, że to tylko lifting istniejącego modelu, ale fakt, że jeden z pierwszych egzemplarzy ma sześć nakładek, jest dużą wskazówką dotyczącą nowych podbudów, które najprawdopodobniej ukrywa. Obecna generacja Transita Custom ma układ pięciu śrub. Większy Transit także posiada układ pięciu nakrętek.

Maskowania maski przedniej

Z tego, co wiemy do tej pory, nowy Transit Custom zostanie wykorzystany jako podstawa dla nowej generacji Volkswagena Transporter. Z kolei Volkswagen podzieli się swoim nowym Caddy z Fordem, który będzie sprzedawał go jako Transit Connect. Dwa mniejsze samochody będą montowane przez Volkswagena w Polsce.