Fiat Professional wraz z Fiatem zaprezentowali najnowsze wersje dwóch dobrze nam już znanych modeli. Dostawczego Scudo i  odrobinę mniejszego Ulysse. Samochody będą wyjeżdżały z fabryki we Francji.

Powrót na rynek modeli Scudo i Ulysse

Produkcja Ulysse zakończyła się w 2002 roku, natomiast Scudo w 2016 roku. Zatem jest to wielki powrót na rynek po latach przerwy.

Fiat Professional postanowił dołączyć do rodziny aut dostawczych odmłodzonego Scudo. Do gamy samochodów osobowych przypisany zostanie natomiast minivan- Ulysse.

Elektryfikacja

Podążając za dziejącą się już od jakiegoś czasu rewolucją w świecie elektryfikacji pojazdów Fiat Professional zdecydował się również na stworzenie modeli z silnikiem w 100% elektrycznym. A zważywszy na zwiększającą się świadomość ludzi na temat niskiej emisji spalin oraz niższych kosztów użytkowania samochodów elektrycznych, istnieje ogromna szansa, że będzie to niepodważalny sukces.

Stellantis dąży do tego, aby do 2030 roku auta o niskiej emisji spalin stanowiły 70% sprzedawanych pojazdów w Europie.

Scudo

Scudo dostępne będzie w trzech wersjach i długościach : furgon, furgon brygadowy, platforma do zabudowy. E-Scudo będzie dodatkowo dostępy również w wersji Kombi M1.

  • Charakterystyka wersji elektrycznej E-Scudo
    • Zasięg do 330 km w cyklu WLTP
    • Możliwość wyboru pomiędzy dwoma akumulatorami 50 i 75 kWh
    • Ładowność pozostaje bez zmian w każdej z wersji

Ogromnym atutem wersji Scudo jest zastosowanie 14 funkcji bezpieczeństwa. Kolejną mocną stroną auta są wymiary. Najkrótsza wersja ma długość 4,6 metra, natomiast najdłuższa sięga aż 5,3 m dla wersji Maxi.

Na uwagę zasługuje również modułowość modelu– istnieje wiele kombinacji w obrębie siedzeń. Składany fotel pasażera z przodu zapewnia większą przestrzeń

Silnik

Osoby, które wciąż nie mogą się przekonać do aut elektrycznych nie będą się czuły pominięte i również znajdą coś dla siebie. Poza elektrykami w gamie silników dostępne będą również silniki spalinowe. W wersjach o pojemności pojemności 1,5 litra i mocy 102 lub 120 KM (dla 6 biegowej skrzyni). Do wyboru będzie również pojemność 2,0 litra o mocy 145 KM z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną oraz wersja o mocy 177 KM, również zestawiona z wydajną 8-biegową skrzynią automatyczną.

 Użytkowanie

Fiat Scudo jest to lekki samochód dostawczy. Minivan Ulysse jest z kolei osobową odmianą, która w swoim wnętrzu pomieści od 6 do 9 osób.

Samochody dostępne będą w trzech różnych konfiguracjach nadwozia: Van, Kombi i Kabina z platformą.

Przestronne wnętrze sprawia, że auta te będą służyć rodzinom wielodzietnym oraz wspierać sektor biznesowy.

Oba ,,nowe’’ modele mają jeden, wspólny cel- sprostać  wymaganiom transportowym użytkowników, gwarantując przy tym komfort i przyjemność z jazdy.

Podwozie samochodu bazuje na owianej dobrą sławą platformie EMP2, która świetnie dopasowuje się do wszelakich modeli.

Pierwsze zamówienia Fiata Scudo i Ulysse

Zamówienia na Scudo i E-Scudo ruszyły! Nie czekaj i skontaktuj się z doradcą handlowym. Cena za elektryczną wersję E-Scudo wynosi od 140 000 netto. Wersja z silnikiem diesela to koszt od 88 500.

Minivana Ulysse będzie można zamawiać w pierwszym kwartale roku 2022.

Grupa Stellantis chciałaby zostać światowym liderem w Europie w dziedzinie elektryfikacji. Z powodzeniem dąży do osiągnięcia tego celu.

Pewny jest jednak fakt, że samochody pokroju Scudo i Ulysse to świetni pomocnicy podczas wykonywania obowiązków wszelakich. A to sprawia, że miło je będzie znów zobaczyć na drogach.