Alfa Romeo słynie z dbałości o wyjątkową stylistykę. Aby urozmaicić wybór producent zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży oferty specjalnej klasycznych modeli. W ten oto sposób zrodził się pomysł na powstanie kolejnej odsłony pakownego SUV-a Stelvio oraz wyjątkowej Giuli . Wersja specjalna nosi nazwę  GT Junior i jest zapowiedzią czegoś wyjątkowego.

Nowy GT Junior w pigułce

GT Junior to przede wszystkim wyjątkowe wykończenie. Bazuje ono na wersji Veloce. Oba modele mają do wyboru swoje topowe silniki 2.2-litrowy silnik (niedostępny w Polsce) wysokoprężny o mocy 210 KM oraz benzynowe 2.0 Turbo o mocy 280 KM. Warto zaznaczyć również, że posiadają napęd na cztery koła. Giulia natomiast może występować w wersji z napędem RWD. W modelu Stelvio zobaczyć możemy 21-calowe felgi, natomiast Giulia posiada felgi w rozmiarze 19 cali. Oba modele posiadają ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Podobieństwo do GT 1300 Junior

Nie trzeba być wyjątkowo spostrzegawczym, żeby dostrzec wyjątkowe podobieństwo nowej wersji GT Junior i  legendarnego GT 1300 Junior.

Co je łączy? W zasadzie można by zacząć już od samej nazwy, kończąc na rzucającym się w oczy wspólnym kolorze lakieru.

Wnętrze

Wnętrze jak na Alfa Romeo przystało jest pełne spójnych i dopracowanych detali, które w całości tworzą świetny efekt. Wyszyte logo na zagłówkach, sylwetka samochodu sportowego na desce rozdzielczej. To właśnie tymi detalami wersja limitowana różni się od Veloce.

Czym jeszcze zaskoczy nas seria limitowana?

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor. Jak wcześniej wspominaliśmy, nawiązujący do starszego modelu GT 1300 Junior. Obok takiego auta nie sposób przejść obojętnie.

Nowe wersje zawierają również bardzo bogatą listę standardowego wyposażenia. Zaczynając od elektrycznej kanapy przez aluminiowe łopatki i światła przeciwmgielne LED.

Nowości od Alfa Romeo

To nie koniec nowości od włoskiego producenta. Niestety będziemy musieli jednak trochę poczekać. Ale jest światełko w tunelu dla fanów tej marki. Bowiem Alfa Romeo obiecała co roku aż do 2026 wypuszczać nowy pojazd.  

Przyszły rok ma należeć do kompaktowego, hybrydowego  crossovera Plug-in Tonale.

Poznaj bliżej Alfa Romeo Stelvio Veloce – TUTAJ