Duży SUV tylko z silnikiem diesla pod maską? Czy nadal kierujemy się tylko wartością spalania podczas zakupu samochodu tego segmentu? Alfa Romeo Stelvio z 2-litrowym silnikiem benzynowym przeczy całkowicie tym stereotypom. 280 KM, skrzynia automatyczna, wersja Veloce. Veloce znaczy szybki…

Alfa Romeo Stelvio
Alfa Romeo Stelvio

Włoskość na każdym kroku

Testowany egzemplarz to wersja Veloce z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 280 KM. Czarny lakier w połączeniu z czarny elementami opisującymi model na nadwoziu dodaje wrażenia „gangsterkości”. Do tego felgi w rozmiarze 20 cali i żółte zaciski na hamulcach. Samochód z zewnątrz prezentuje się wyjątkowo.

Wersja Veloce 2.0 280 KM
Czarne emblematy na nadwoziu dodają zadziorności

Przejdźmy teraz do wnętrza. Otwieramy drzwi i przed nami ukazuje się „sportowa elegancja”. Tak można określić brązową skórę, którą znajdziemy na fotelach, boczkach drzwi oraz desce rozdzielczej. Brązowa skóra łączy się z aluminiowymi łopatkami zmiany biegów, kierownicą ścięta u dołu z perforacją oraz małą gałką skrzyni automatycznej także obszytą skórą. Wisienką na torcie jest przycisk uruchamiania silnika umieszczony na kierownicy. Czuć Włochy..

Alfa Romeo Stelvio Veloce
Wersja Veloce

Jazda testowa

Prowadzenie samochodu sprawia wiele przyjemności. Najwięcej emocji daje ustawienie samochodu w trybie D w systemie DNA. Reakcja na pedał gazu jest zdecydowanie szybsza niż w porównaniu do pozostałych trybów. Czujemy pod stopą zapas mocy i w momencie kiedy potrzebujemy wykonać sprawnie manewr wyprzedzania, auto startuje jak wystrzelone z procy.

Alfa Romeo- System DNA
System DNA

Układ kierowniczy zestrojono tak, aby SUV pomimo swoich gabarytów był przewidywalny w prowadzeniu. Napęd Q4 pomaga w przełożeniu 280 KM na asfalt. Spalanie podczas całego testu wahało się w granicach 11,0-11,5 l/100 km. Oczywiście granica ta może zostać obniżona przy spokojnej jeździe w innych trybach jazdy. Jednak nawet przemieszczając się po terenie zabudowanym aż prosi się o wciśnięcie pedału gazu i posłuchania tego co wydobywa się z układu wydechowego. A wbrew pozorom usłyszymy bardzo miły pomruk…

POZNAJ ALFA ROMEO STELVIO NA WŁASNEJ SKÓRZE I UMÓW SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ!


  Wolisz zadzwonić i się umówić? Nie ma sprawy:

  58 760 52 00

  Ceny

  Testowany egzemplarz został skonfigurowany według katalogu na kwotę 261 500 PLN. Natomiast cennik Alfa Romeo Stelvio startuje od kwoty 209 000 PLN. W tej cenie otrzymujemy wersję wyposażenie Super w połączeniu z silnikiem benzynowym 2.0 200 KM i automatyczną skrzynią biegów. Warto dodać, że już w podstawowej wersji samochodu otrzymujemy napęd na wszystkie koła.

  W gamie jednostek napędowych mamy do czynienia z silnikami benzynowymi oraz diesla. Najwyższa wersja wyposażenia to Quadrifoglio. Tutaj cena zaczyna się od kwoty 457 000 PLN. Silnik benzynowy 2.9l o mocy 510 KM z napędem na wszystkie koła. Brzmi jak narzędzie diabła.. Wszystkie wersje wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów.

  Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 KM
  Alfa Romeo Stelvio Veloce

  Zobacz detale wersje Veloce Ti