Planujesz zakup nowego samochodu, chcesz pozbyć się aktualnego auta, a może po prostu potrzebujesz szybkiej gotówki? Niezależnie od powódek jakie Tobą kierują, możemy Ci pomóc. Poznaj nasz proces odkupu.

Idea odkupu

Ideą grupy Euro-Car jest chęć spełnienia potrzeb i oczekiwań naszych Klientów. To właśnie Twoje zadowolenie i uśmiech jest dla nas największą nagrodą. Idąc takim tokiem myślenia chcieliśmy zrobić coś co mogłoby wspomóc potencjalnego Klienta w żmudnym i niekiedy bardzo stresującym procesie sprzedaży używanego samochodu.

Od jakiegoś czasu z ogromnym powodzeniem funkcjonuje u nas program odkupu samochodów. W wielkim skrócie cała procedura wygląda następująco – Ty przywozisz swoje auto, my załatwiamy resztę formalności. Następnie otrzymujesz od nas środki za odkupienie pojazdu. Z chęcią pomożemy również w znalezienie godnego następcy Twojego poprzedniego auta.

Szybko. Bez zbędnych formalności. W atrakcyjnej cenie.

Proces odkupu pojazdu

Rozwiejmy wszelkie wątpliwości

Zacznijmy od początku… Z pewnością zastanawiacie się jak długo trwa cała procedura odkupu samochodu. Oczywiście jest to zależne od wielu czynników takich jak forma sprzedaży oraz finansowania. Scenariusz, w którym Klient przyjeżdża do nas prywatnym autem zarejestrowanym na siebie, do tego posiada komplet dokumentów jest oczywiście najprostszy. Co za tym idzie, niesie za sobą najmniej formalności, co skutkuje szybszym przebrnięciem przez cały proces odkupu.

Jakie samochody bierzemy pod uwagę?

Istotne jest aby samochód, który przyjmujemy w rozliczenie nie był importowany z krajów spoza Europy. Jeśli chodzi, o markę, rocznik czy przebieg mamy tutaj pełną dowolność.

Jakich dokumentów potrzebujesz?

Oczywiście wszelkich dokumentów potrzebnych do przerejestrowania auta takich jak: dowód rejestracyjny, karta pojazdu, polisa OC. Ważne również, aby Klient był wpisany w dowodzie jako właściciel. W sytuacji, w której na samochodzie ciążył kredyt, a jego właścicielem był w dowodzie bank- potrzebny będzie również dokument potwierdzający spłatę kredytu. Należy pamiętać również o wszelkich dokumentach dotyczących serwisowania.

Co jeśli na Twoje auto wzięty jest leasing, bądź kredyt?

Jeśli auto, które chcesz nam sprzedać jest w kredycie, bądź leasingu zawartym za pośrednictwem naszego działu finansowego – możemy podjąć się spłaty zobowiązania za Ciebie. W sytuacji gdy posiadasz finansowanie zawarte poza naszą firmą- na decyzję może wpłynąć wiele czynników ale zawsze staramy się dogadać tak aby Klient był zadowolony 🙂

Oględziny

Nasz Specjalista może przystąpić do oględzin pojazdu. Trwa to zazwyczaj około godziny. Sam proces odkupu natomiast nie powinien przekroczyć 20 minut. Zatem jeśli zależy Ci na czasie, o nic nie musisz się martwić- w ciągu jednego dnia załatwisz sprawę odkupu samochodu od A do Z. Środki uzyskane ze sprzedaży samochodu na swoim koncie powinieneś mieć w przeciągu 1-2 dni roboczych.

Jak przygotowywana jest wycena?

Podstawą do ustalenia kwoty odkupu samochodu jest połączenie naszego doświadczenia, systemu wyceniania pojazdów, oraz aktualnej kwoty rynkowej konkretnego modelu.

Nie musisz brać wszystkiego na swoje barki. Pozwól nam się wyręczyć oraz zaoszczędzić Twój czas. Zaufaj grupie Euro-Car, a z całą pewnością nie zawiedziesz się.

Zapoznaj się z gamą samochodów używanych dostępnych w naszym salonie.