We współpracy z firmą Garmin Fiat wprowadzi na rynek nowe wersje popularnych modeli Panda i Tipo. Garmin to globalna firma, która dostarcza wysokiej klasy rozwiązań w obszarze technologii GPS. Produkuje również zaawansowane technologicznie zegarki.

Nowe wersje Fiata mają łączyć w sobie terenowy wygląd, nowoczesne wyposażenie oraz wydajne silniki. Oferta przeznaczona jest dla miłośników aktywnego stylu życia, którzy praktykują częste wypady za miasto, ale nie chcą całkowicie rezygnować z miejskiego stylu.

Fiat Panda i Tipo Garmin dołączają do serii specjalnych Fiata, w szeregach których dostępne są wersje Cross modeli Tipo i Panda. Cena nowych modeli nie została jeszcze ogłoszona.

Fiat Tipo Garmin
Fiat Tipo Garmin

Idea nowej linii specjalnej Fiat Panda i Tipo Garmin

Adresatami nowego projektu są osoby, którym bliski jest sportowy styl życia, idea wellness i aktywne spędzanie czasu, również poza miastem. Hasłami przewodnimi kampanii reklamowej współpracy Fiata z Garmin są „Jump inside to get outside” („Skocz do środka, by wyjść na zewnątrz”) i „Warmed up for the outdoor” („Rozgrzani do wyjścia na zewnątrz”).

Nowe auta przeznaczone są dla osób dynamicznych i otwartych na przygody, które jednocześnie interesują się nowinkami technologicznymi i lubią być na czasie. W nawiązaniu do idei projektu standardowe wyposażenie auta zawiera nowoczesny smartwatch Garmin Venu Sq, który monitoruje stan zdrowia i kondycję oraz treningi użytkownika.

Wyróżniający się design z terenowym zacięciem

Nowe modele Fiata prezentują nowoczesną i dynamiczną linię nadwozia. Kolor nadwozia to Foresta Green i jest on na wyłączność zarezerwowany dla serii specjalnej Garmin. To zgaszona zieleń, która nawiązuje do stylistyki turystycznej i wojskowej.

Razem ze specjalnymi kołami podkreśla terenowy wygląd pojazdu. Auta mają matowe jasnoszare elementy nadwozia (m.in. listwy boczne, obudowa lusterek, ramki świateł przeciwmgielnych, osłony podwozia) i pomarańczowe przyciągające wzrok detale (m.in. fragmenty na grillu, linia wzdłuż boku nadwozia).

Znajdują się one również we wnętrzu. Wygodne ergonomiczne fotele obszyto ciemną tkaniną. Dodatkowo ozdobiono charakterystycznymi pomarańczowymi przeszyciami. Wygląd aut podkręcają wysokiej jakości czarne obręcze kół z pomarańczowymi detalami. Czarne są również klamki i relingi dachowe.

Silniki – wydajne i nowoczesne

Fiat Tipo Garmin (dostępne w wersji nadwozia kombi lub hatchback) będzie wyposażony w trzy jednostki napędowe. Silnik benzynowy 1.0 T3 o mocy 100 KM, silnik diesel 1.6 o mocy 130 KM oraz nowy 48-woltowy napęd hybrydowy. Sercem Pandy będzie miękka hybryda 1.0 o mocy 70 KM.

Fiat Panda Garmin
Fiat Panda Garmin

Więcej na temat tego jak jeździe się Fiatem Tipo przeczytacie w naszym teście TUTAJ.

Jakim wyposażeniem może się pochwalić Fiat Tipo Garmin?

Według informacji producenta wyposażenie nowego Tipo Garmin to między innymi:

 • w pełni konfigurowalny 7-calowy cyfrowy wyświetlacz TFT
 • system multimedialny UConnect 5 z10,25-calowym ekranem dotykowym
 • automatyczna klimatyzacja
 • tempomat
 • elektrycznie sterowane szyby tylne
 • trzeci tylny zagłówek
 • gałka dźwigni zmiany biegów Soft touch
 • przednie i tylne światła LED
 • system wykrywania zmęczenia kierowcy „Attention Assist”
 • funkcja rozpoznawania znaków drogowych „Traffic Sign Recognition”
 • inteligentny ogranicznik prędkości „Intelligent Speed Assist”
 • system kontroli pasa ruchu „Lane Control”

Tipo Garmin poza flagowym dla tego modelu kolorze Foresto Green będzie dostępny jeszcze lakierze szarym Maestro i Colosseo, białym Gelato oraz czarnym Cinema.

Garmin Venu Sq – solidne wsparcie zdrowego stylu życia

Smartwatch Garmin Venu Sq, który otrzymują osoby kupujące nowego Fiata Garmin, to elegancki sprytny zegarek. Kontroluje stan zdrowia i ma za zadanie wspierać plan treningowy użytkownika. Bateria pracuje bez ładowania nawet do 6 dni. Domyślnie zainstalowanych jest w nim 20 zróżnicowanych aplikacji sportowych.

Smartwatch posiada rozbudowane funkcje. Wśród których znajduje się między innymi pulsoksymetr, nadgarstkowy czujnik pomiaru tętna, systemy monitoringu snu, oddechu oraz nawodnienia, plan ćwiczeń oddechowych, kontrola poziomu energii i stresu oraz funkcja śledzenia cyklu miesiączkowego.

Zegarek jest kompatybilny z  iPhone’ami i Androidem. Przechowuje dane na temat 200 godzin aktywności. Dotykowy kolorowy wyświetlacz LCD jest bardzo czytelny. Użytkownik może korzystać dodatkowo z zaawansowanej nawigacji GPS, a także łączności Bluetooth i Ant+.