Nowa seria Fiat Tipo już za chwilę będzie gotowa do składnia zamówień. Tymczasem pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcie nowego Tipo Cross Wagon. Ponadto są to zdjęcia w wersji specjalnej (RED). Obiecujemy – warto poczekać. Co się zmienia? Zapraszamy do wpisu.

Seria 3, bo tak nazywa się kolejna ewolucja Fiata Tipo na rok 2022, w swojej ofercie posiada wersje wyposażenia:

  • Tipo
  • City Life
  • City Cross
  • Cross
  • (RED) – NOWOŚĆ

Gama dostępnych silników Fiat Tipo

Fiat zadbał o to aby każdy znalazł coś dla siebie, dlatego do wybrania są trzy silnik, a każdy jest kompletnie inny. Zaczynamy od dobrze już znanych jednostek 1.0 Turbo o mocy 100 KM oraz 1.3 Diesel generującego 130 KM. Największą nowością nowego roku modelowego jest zelektryfikowany silnik 1.5 DDCT Hybrid, który pod maską skrywa moc 130 KM. Jest to jednostka, która także debiutuje w modelach Renegade i Compass marki Jeep. Zespół napędowy posiada napęd na koła przednia i będzie w stanie przejechać do 3 kilometrów korzystając tylko i wyłącznie z silnik elektrycznego. Zamówienia na wersję hybrydową mają ruszyć w lutym.

Wersja (RED)

Fani krwistoczerwonych odcieni również znajdą coś dla siebie. Fiat Tipo seria 3 dostępna będzie również w nie tak dawno wprowadzonym wyposażeniu (RED). Dla przypomnienia przesłanie tej wersji jest niezmiennie na czasie. Głosi ono, aby chronić planetę i jej mieszkańców.

Wersja RED posiada kierownice i siedzenia, które poddane zostały specjalnej obróbce antybakteryjnej.

Na każdego właściciela samochodu w wersji RED czekać będzie niespodzianka, w postaci pakietu powitalnego. W jego skład wchodzą gadżety takie jak dozownik na płyn antybakteryjny, oraz osłonka na klucze.

Plan sprzedaży samochodów w powyższej wersji zakłada przekazanie na cel walki z AIDS, oraz z globalną pandemią COVID-19 ponad 4 milionów dolarów ze sprzedaży w ciągu najbliższych trzech lat. 

Zainteresowany? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej niezwykłej, dobroczynnej wersji koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem gdzie zgłębiliśmy charakterystykę i idee RED

Fiat Tipo Cross Wagon

Nowa, wydłużona wersja jest już dostępna. Zaprojektowano ją z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują więcej miejsca, ale także niecodziennego wyglądu swojego auta. Pojemność bagażnika znacząco wzrosła. Wizualnie udoskonalono wykończenie przednich wlotów powietrza, dodano chromowane detale (klamki, relingi dachowe, listwy progowe). Auto wyposażone jest w 17-calowe matowe czarne felgi.

Pozostaje nam czekać aż pierwszy model Tipo Cross Wagon zawita do naszego salonu.

POZNAJ FIATA TIPO PODCZAS JAZDY PRÓBNEJ W FIAT EURO-CAR GDYNIA