Fiat  i Jeep  wzywają do walki z pandemią. Wprowadzenie na rynek edycji samochodów RED ma w tym pomóc. Oznacza to, że każdy, kto zdecyduje się na zakup modelu RED przyczyni się do ratowania życia milionów potrzebujących. 

Plan zakłada przekazanie na ten cel ponad 4 milionów dolarów ze sprzedaży w ciągu najbliższych trzech lat. Nazwa RED pochodzi od koloru alarmowego. Pomysłodawcą tego konceptu byli Bono i Bobby  Shriver, którzy  w 2006 roku rozpoczęli pomoc w walce z AIDS, dziś  walczą również z globalną pandemią COVID-19.

 Do tej pory RED wygenerował dla Globalnego Funduszu prawie 700 milionów dolarów, pomagając ponad 220 milionom ludzi.  

Wszystkie egzemplarze modelu 500 RED wyposażone będą w filtr powietrza z substancją biobójczą, która  powstrzymuje   rozprzestrzenianie się wirusów w kabinie na poziomie >99,9% . Elementy wnętrza, z którymi Klienci mają największy kontakt, jak kierownica, siedzenia i wnętrze bagażnika, zostały poddane obróbce antybakteryjnej o wysokiej skuteczności.  Wszystko w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom.

Każdy, każdy kto zdecyduje się na zakup  samochodu 500 RED otrzyma „Zestaw powitalny”. W którego skład wchodzi: dozownik do dezynfekcji rąk oraz obudowę na kluczyki, która na życzenie może zostać spersonalizowana. Właściciel auta wyjeżdżając z salonu otrzyma również specjalny list powitalny, witający w społeczności RED podpisany przez dyrektora generalnego marki Fiat Oliviera François i legendarnego muzyka U2- Bono.

 Fiat 500 RED

500 RED to model samochodu stworzony we współpracy Fiata i RED. Zaprezentowany został 22 września 2021 w Lingotto w Turynie.

Zachęcamy do zapoznania się z filmem, który przybliży sylwetkę nowego modelu Fiat500 (RED)

Co łączy Fiata i organizację  RED? Wspólna misja:  „Chrońmy planetę i jej mieszkańców”.

Nowy w pełni elektryczny Fiat 500 RED charakteryzować się będzie czerwonymi detalami we wnętrzu. Fotel kierowcy będzie w tym kolorze, a pozostałe trzy fotele pasażerów będą czarne. Wielbiciele bardziej stonowanych wnętrz również znajdą coś dla siebie. Model ten będzie dostępny z siedzeniami w kolorze czarnym z kontrastującym logo 500 RED lub w kolorze czerwonym z czarnym logo.

Pozostając przy tematyce foteli warto wspomnieć o tym, że wykonane są one z włókien pochodzących z przetworzonego plastiku zebranego w oceanie. Uwagę przyciągać będzie również deska rozdzielcza. Delikatne akcenty na dywanikach oraz zupełnie nowe logo 500 RED.

Mimo iż nazwa wskazuje na wszechobecny kolor czerwony, producent starając się  żeby każdy znalazł coś dla siebie.   W tym celu zdecydował się również na inne kolory nadwozia.

Aby model  RED dotarł do  większego grona odbiorców, Stellantis postanowiło wprowadzić wersję RED, do całej rodziny  Fiata 500.

500 RED, 500X RED i 500L RED.

Ceny elektrycznego Fiata 500 RED poznamy wkrótce.

Fiat Tipo w wersji (RED)

Fiat postanowił wprowadzić do swojej oferty RED znany i lubiany model- Tipo. Na fanów tego niezawodnego samochodu czeka jednak niemała niespodzianka. Producent zaprezentował powyższy model w wydłużonej wersji! Ta informacja powinna w szczególności ucieszyć amatorów większej przestrzeni w pojeździe. Od dziś z powiększonym bagażnikiem Fiata Tipo Cross Wagon żadna podróż nie będzie straszna. Wizualnie powiększona bryła posiadać będzie również wiele udoskonaleń. Tak aby cieszyła nie tylko duszę ale i oko. Z dbałością wykończone wloty powietrza, chromowane detale to wszystko sprawia, że na ,,nowego” Tipo miło się patrzy. Jesteśmy pewni, że dzięki ulepszonym właściwościom użytkowym będzie to doskonały kompan każdej podróży.

Fiat Panda (RED)

Panda swoją niezawodnością i kompaktowością zjednała sobie wielu fanów. W swoim segmencie na rynku Europejskim wraz z Fiatem 500 nie mają sobie równych. Bazą dla Nowej Pandy jest wersja City Cross. Jeśli chodzi o nadwozie, czy wnętrze charakteryzować się będzie tymi samymi elementami co Tipo. Mowa tutaj o palecie kolorów, emblematach, oraz tapicerce. Panda RED wyposażona będzie w silnik hybrydowy.

Jeep w wersji (RED)

Marka Jeep słynie z dbania o wolność, przygody, wrażenia. Gdy pandemia opanowała cały świat i dla wspólnego bezpieczeństwa warto było pozostać w domach, marka Jeep rozpoczęła kampanię w mediach społecznościowych #StayOffTheRoad.

Teraz Jeep wraz z organizacją RED uruchamiają misję, która ma na celu chronić naszą planetę i ratować życie. Z tej współpracy powstanie zupełnie nowa wersja Jeep Compass (RED). Oznacza to,  że zakup auta z tej linii zasili konto organizacji RED o niezbędne środki do walki z pandemią.

 Edycja 2022 Jeep (RED) Compass pojawi się w USA w pierwszym kwartale 2022 roku. Również w 2022 Jeep (RED) Renegade pojawi się w USA i Kanadzie. Wkrótce potem, a następnie w Europie w drugiej połowie 2022 roku

Ceny

  • Ceny za model 500 (RED) zaczynają się od kwoty 61 600- za wersję z napędem hybrydowym. Jeśli mówimy Nowym Fiacie 500 powinniśmy liczyć się z wydatkiem rzędu 112 800 zł.
  • 500X (RED) to wydatek rzędu 89 100- za wersję z silnikiem 1.0 120 KM.