Od kilkunastu miesięcy krążą plotki o tym, że gama modeli Mondeo, S-Max, Galaxy ma być zastąpiona jednym modelem w kilku wersjach nadwozia. Głównym nadwoziem nowego modelu ma być podwyższone kombi, czyli takie Mondeo Kombi w wersji Active.

Przypomnijmy, że Ford Mondeo to przede wszystkim model europejski, który zadebiutował w 1992 roku. Jak to bywa z Fordami, momentalnie oczarował wszystkich swoimi właściwościami jezdnymi.

Obecnie sprzedajemy już V generację tego modelu.

Czego możemy spodziewać się po modelu Stormtrak?

Przede wszystkim ujednolicenia wizualnego z najnowszymi modelami naszej marki oraz budowy od podstaw. Patrząc po zdjęciach widzimy, że nie znajdziemy wspólnych elementów z obecnym Mondeo, S-Max czy Galaxy.

Najbardziej jednak zwraca uwagę wnętrze!

Jeden duży ekran na niemal całą szerokość wnętrza samochodu. Zapewne na pokładzie znajdziemy już system multimedialny SYNC 4. Całość wydaje się być otoczona przez materiały, które powinny być miękkie w dotyku. Duży plus! Z racji, iż na zdjęciach widzimy prototyp w trakcie budowy, to nie wiemy w jaki sposób będziemy obsługiwać panel klimatyzacji. Na pewno jest możliwe, iż będziemy ustawiać za pomocą głównego ekranu.

Jednak są elementy wspólne z Mondeo – E-Shifter do zmiany biegów 🙂

Czego możemy być pewni?

Stormtrak będzie zawierał wszystko co najnowsze w Fordzie. Do wyboru na pewno będzie pełna paleta rodzajów napędu, od tradycyjnych spalinówek po jednostki zelektryfikowane. Mocno liczymy także na elektryka z napędem od Mustang Mach-E!

Czego nie możemy być pewni?

Nie wiemy kiedy samochód się pojawi. Plotki wskazują na rok 2022.

Czy zastąpi S-Max i Galaxy? Patrząc po gabarytach prototypu, niekoniecznie…