Kompaktowy Jeep Avenger, który został zaprezentowany na początku 2022 roku podczas prezentacji długoterminowego planu strategicznego Stellantis Dare Forward jest już do obejrzenia w naszym salonie.

Polska produkcja

Warto podkreślić fakt, że nowy model jest produkowany w Polsce, w zakładzie w Tychach. Jego gabaryty wskazują na to, że jest on pozycjonowany poniżej modelu Renegade. Warto także wspomnieć, że samochód zdobył tytuł Car Of The Year 2023 (wersja elektryczna).

Jeep Avenger - Przód
Przód Jeep Avenger

Siedmioszczelinowy grill i schowane klamki

Siedmioszczelinowy grill, nielakierowane osłony na nadprożach oraz trapezoidalne nadkola sprawiają, że nie wyprze się swojego amerykańskiego rodowodu. Z tyłu Jeep sięga do wojskowych korzeni – lampy są inspirowane klasycznymi, militarnymi kanistrami na paliwo ze wzorem X.

Tylne drzwi wyglądają jakby nie miały klamki, ta sztuczka stylistyczna była możliwa dzięki ukryciu jej w czarnej ramie okna. Przetłoczenia boczne nawiązują do linii wojskowego Willisa MB. Na dole przedniej szyby znajdziemy… chłopca obserwującego niebo przez lunetę.

Wnętrze Jeep Avenger

Wewnątrz króluje minimalizm. Głównym elementem jest 10,25-calowy wyświetlacz dotykowy na środku prostego kokpitu przypominającego poziomą belkę z nawiewami. Stacja multimedialna Uconnect swoją grafiką i logiką obsługi przypomina smartfon. Ponadto, system jest bezprzewodowo kompatybilny z aplikacjami Android Auto i Apple Car Play. System Uconnect ma również wbudowaną nawigację TomTom z ulepszonym rozpoznawaniem naturalnego głosu oraz aktualizacje over-the-air.

Jeep Avenger - Wnętrze
Wnętrze Jeep Avenger

Elektryczny Jeep Avenger

Oprócz wersji benzynowej dostępny będzie w pełni elektryczny Jeep Avenger. Będzie napędzany baterią o pojemności 54 kWh generującą moc 156 KM. Zasięg w trybie mieszanym ma oscylować w okolicach 400 km, natomiast w cyklu miejskim zwiększy się do 550 km. Naładowanie pojazdu prądem stałym o mocy 100 kW od 20% do 80% potrwa tylko 24 minuty! Nowoczesne i cyfrowe wnętrze Jeepa Avengera doskonale łączy swobodę prowadzenia samochodu z jego ogromną funkcjonalnością i możliwościami w zakresie łączności.

Samochód dostępny jest już w naszym salonie do jazd testowych.

Już teraz umów się na jazdę próbną Jeepem Avenger


    Ceny Jeep Avenger

    Cennik Jeepa Avenger rozpoczyna kwota 99 900 PLN. W tej cenie otrzymujemy podstawową wersję Avenger napędzaną silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 100 KM. Warto wspomnieć, że jest to jedyna jednostka spalinowa dostępna w cenniku. Wersja elektryczna to kwota od 174 000 PLN. Wersje wyposażenia w przypadku obu napędów są takie same: Avenger, Longitude, Altitude oraz Summit.

    Cennik Jeepa Avenger w wersji benzynowej – TUTAJ

    Cennik Jeepa Avenger w wersji elektrycznej – TUTAJ

    Zachęcamy do zapoznania się z poprzednim artykułem na temat Jeepa Avenger oraz innych nowości marki zaprezentowanych podczas prezentacji w 2022 roku – TUTAJ