8.09.2022 r. na oficjalnym kanale YouTube marki Jeep pojawiła się prezentacja nowości na rok 2023 oraz 2024. Przede wszystkim zaprezentowano Jeep Recon, Wagoneer oraz Avenger. Według wielu przypuszczeń wszystkie nadchodzące modele będą tylko i wyłącznie elektryczne.

Do 2030 roku, marka Jeep zaoferuje kompletną gamę nowych pojazdów z napędem w pełni elektrycznym (BEV), stając się liderem w branży SUV-ów pod względem liczby modeli, udziału w segmencie i wielkości sprzedaży. Poniżej prezentujemy modele Jeep Recon, Wagoneer oraz Avenger.

Prawdziwa „terenówka”

Jeep Recon

Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja Jeep Recon. Samochód ten ma garściami czerpać z modelu Wrangler. Sugeruje to wprost, że nacisk przy projektowaniu postawiono na zdolności terenowe terenówki.

Jeep Recon
Jeep Recon

Możliwość demontażu drzwi oraz dachu (przy pomocy przycisku) pozwoli uwolnić bardziej terenowy charakter Jeepa Recon. Oprócz tego, samochód zdobył Certyfikat Trail Rated co jest wyznacznikiem zdolności jazdy poza utwardzonymi drogami i dojechania tam, gdzie nikt inny nie da rady.

Standardowe wyposażenie obejmuje także:

  • System zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain, technologii blokady osi
  • Osłony podwozia, hakom holowniczym i agresywne opony terenowe
  • Najnowsza generacji systemu Uconnect, obejmującego szczegółowe przewodniki po najsłynniejszych szlakach off-roadowych.

Podczas prezentacji Christian Meunier, CEO marki Jeep, jasno podkreślił fakt, że Recon w żaden sposób nie zastąpi modelu Wrangler pomimo wielu podobieństw.

Recon - Profil
Jeep Recon – Profil

Samochód będzie produkowany w Stanach Zjednoczonych od 2024 r. Możliwość zamówienia to początek 2023 r.

Jeep Recon trafi do sprzedaży na głównych rynkach całego świata, w tym również w Europie.

Prawdziwy luksus

Wagoneer S

Również rodzina samochodów Wagoneer powiększy się o całkowicie nowego SUV-a. W pełni elektryczny samochód występujący pod nazwą Wagoneer S będzie w dalszym ciągu podkreślał obecność marki w segmencie SUV premium. W standardzie otrzymamy unikalną, elegancką, aerodynamiczną stylistykę oraz możliwości 4×4, z systemem terenowym, zaawansowaną technologią oraz imponującymi osiągami.

Jeep Wagoneer S
Jeep Wagoneer S

Ten nowy, całkowicie elektryczny, SUV będzie występować wyłącznie w wersji elektrycznej z zasięgiem 400 mil na jednym ładowaniu, mocą 600 KM i przyspieszeniem od 0 do 60 mph wynoszącym około 3,5 sekundy.

Ze swoim charakterystycznym, podświetlonym okratowaniem chłodnicy, ten SUV odznacza się wydajnością aerodynamiczną, zachowując jednocześnie wyjątkową sylwetkę boczną.

Jeep produkowany w Polsce

Model Avenger

Na rynku europejskim marka Jeep dokonała wielu zmian. Oferowane są wyłącznie zelektryfikowane SUV-y w krajach takich, jak Niemcy i Francja. Do końca tego roku, 100% gamy SUV-ów Jeepa będzie zelektryfikowana na niemal wszystkich rynkach europejskich.

Do 2025 roku marka wprowadzi w Europie cztery samochody z zerową emisją spalin, oferując je w głównych segmentach. W wyniku tej ofensywy produktów, do roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży w tym regionie będą w 100% elektryczne.

Jeep Avenger

Pierwszym modelem tej ofensywy produktowej jest całkowicie nowy, w pełni elektryczny Jeep Avenger. Kompaktowy SUV, który pokazano na początku tego roku podczas prezentacji długoterminowego planu strategicznego Stellantis Dare Forward.

Całkowicie nowy Jeep Avenger zostanie wprowadzony w Europie i na innych rynkach. Warto podkreślić fakt, że będzie on produkowany w Polsce, w zakładzie w Tychach. Będzie on pozycjonowany poniżej modelu Renegade.

Jeep Avenger – Przód

Przy docelowym zasięgu elektrycznym wynoszącym 400 kilometrów, nowy SUV ma zaoferować imponujący jak na swój segment prześwit, kąty rampowy i najazdu. a jednocześnie ma zapewnić nowoczesne i zaawansowane technologicznie wnętrze, z dużą ilością miejsca dla pasażerów i przewożonego bagażu.

Cennik Jeepa Avenger znajdziesz TUTAJ

Oficjalne nagranie z prezentacji nowych modeli można zobaczyć TUTAJ