Nieprzerwanie od 7 lat, Ford w grupie samochodów użytkowych nie zawodzi swoich wielbicieli i wciąż plasuje się na samym szczycie. To napawa nas ogromną dumą, a dla producenta jest z pewnością sporym zobowiązaniem. Jedno jest pewne Ford z pewnością nie pozwoli sobie na stratę zacnego tytułu lidera.

Przepis na sukces…

Dbałość o potrzeby klienta, dbałość o potrzeby klienta i jeszcze raz dbałość o potrzeby klienta. Ford doskonale wie jakie elementy w autach spędzają sen z powiek klientom samochodów dostawczych. Dlatego w oferowanych przez siebie pojazdach robi wszystko co w jego mocy, aby ,,dostawczaki” opuszczające produkcje pozbawione były powyższych ,,wad”. Ford kładzie nacisk na niskie koszty eksploatacji i oszczędne jednostki napędowe. Nieustannie dąży również do jak najdoskonalszych udogodnień technologicznych wspierających klientów na każdym kroku użytkowania pojazdu. Kolejnym ważnym aspektem jest świetnie rozwinięta sieć autoryzowanych serwisów w całej Europie, co zapewnia mobilność.

Wzrost sprzedaży

W porównaniu do roku 2020 sprzedaż Fordów w 2021 wzrosła o 25%. Z pewnością ciekawi was co było HIT-em marki w tym roku. Królem samochodów dostawczych Forda został Transit Custom! Z kolei Ranger osiągnął taki tytuł w kategorii najlepiej sprzedającego się pick-upa Europy w 2021 roku! Jego udział w runku wyniósł aż 38,1%. Warto przy tym zaznaczyć, że Ranger króluje od lat na listach sprzedaży i jak widać nic nie wskazuje na to aby jego popularność spadła.
Takie wyniki robią wrażenie.

Warto też wspomnieć o tym, że popyt na samochody dostawcze z roku na rok jest coraz większy. Wpływ na to ma z pewnością wiele czynników. Należą do nich między innymi większe zainteresowanie produktami zamawianymi pod drzwi naszych domów, czy wzrost popularności zamówień ,,na wynos”.

Ford podąża w kierunku elektromobilności

Ford wie jak ważne jest zmniejszenie emisji spalin w otaczającym nas środowisku. Dlatego właśnie dla swoich klientów przygotowuje niespodziankę, która pozwoli zaoszczędzić pieniądze będąc jednocześnie eko. Do salonów już wiosną trafi najlepiej sprzedający się Van na świecie, tym razem jednak w wersji elektrycznej! Mowa oczywiście o E-Transicie, na którego czekamy z niecierpliwością. Jest to moment tym bardziej wyjątkowy, iż E-Transit jest pierwszym elektrykiem w dostawczej gamie Forda. E – Transit to zapowiedź nowej ery dla marki Ford. TUTAJ możesz dowiedzieć się o nim więcej.