Budzący kontrowersje, zapierający dech w piersiach, taki jest Ford Mustang Mach-E. Od pierwszej prezentacji modelu wciąż na językach. Jedni kochają, inni krytykują. Jedno jest pewne, wszystkie złe opinie można odłożyć między bajki, wystarczy dać mu szansę i przyłożyć nogę do gazu. To auto płynie!

Wyniki Mustang Mach – E mówią same za siebie

W styczniu tego roku statystyki były jednoznaczne. Teraz jednak znamy już oficjalne wyniki! Panie i Panowie, Ford Mustang Mach – E najlepiej sprzedającym się samochodem typu BEV w Polsce. Duma rozpiera nas jeszcze bardziej, ponieważ konkurent stojący w kolejce po zwycięstwo jeszcze troszkę na nie poczeka. Z oficjalnych informacji wiadomo, że Ford osiągnął aż dwukrotną przewagę w porównaniu do przeciwnika!

Wszyscy niewierzący w możliwości Mustang Mach – E lepiej zapnijcie pasy, ponieważ sprzedaż elektryka z miesiąca na miesiąc rośnie. W styczniu osiągnęła rekordową wartość, która stanowiła aż 33% całej ubiegłorocznej sprzedaży w Polsce!

Na co postawili klienci?

Tutaj dane również nie pozostawiają złudzeń, otóż…

Najlepiej sprzedającym się kolorem był Absolute Black. Z naszego salonu również wyjechał Mustang, w tym odcieniu i przyznajemy – prezentował się obłędnie. Zresztą zobaczcie sami. Lakier ten zdominował styczniowe wybory kolorystyczne klientów. Wybór na niego padł w ponad 35%.

Drugi na podium znalazł się odcień Lucid Red.

Trzecie miejsce należało do lakieru Iconic Silver.

Analiza sprzedanych egzemplarzy pokazuje, że ponad połowa Mustang BEV stanowiły te z napędem na cztery koła oraz baterią 98 kWh.

Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek jego popularności. Klienci doceniają w nim wizualne atuty, przestronne wnętrze, ale przede wszystkim imponujący zasięg. Jeśli jeszcze nie czytałeś naszego testu zasięgu Mach – E. Kliknij TUTAJ.

Rekord Guinnessa

Mustang Mach – E zdobył rekord, który łączył w sobie trzy wartości. Najkrótszy czas ładowania (43 minuty i 13 sekund) podczas najdłuższej podróży (ok. 805 km) i przy najmniejszym zużyciu energii (ok. 10,5 kilometra na 1 kWh).

Jesteśmy dumni i życzymy mu jeszcze większych sukcesów!