Kontynuacja legendarnego modelu Jeep Grand Cherokee w zupełnie nowej zelektryfikowanej wersji 4xe. Premiera miała miejsce wczoraj.

Warto zapamiętać datę 29-09-2021 ponieważ ten dzień może sporo namieszać w świecie motoryzacji. Oficjalnie nowy model Jeep-a zaprezentują Christian Meuniera, dyrektor generalny marki Jeep i Jim Morrison, wiceprezes Jeep Brand North America. Całość wydarzenia można było śledzić na www.jeep.com.

Jest to już piąta generacja Jeep Grand Cherokee, a sam model SUV-a jest jednym z wielokrotnie nagradzanych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producent oferuje wiele ciekawych możliwości zarówno wizualnych jak i technologicznych. Starając się podążać w kierunku przyszłości „Zero Emisji, 100% Wolności” po raz pierwszy zaprezentowana zostanie hybrydowa wersja 4xe.

Samochód został zaprojektowany tak aby zapewnić podróżującym niezapomniane wrażenia i wiele możliwości przygód terenowych. W aucie zastosowano najlepsze systemy napędu 4×4 (Quadra-Trac I, Quadra-Trac II i Quadra-Drive II), zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift. O bezpieczeństwo zadba również system zarządzania trakcją Selec-Terrain

Dlaczego warto zainteresować się tym modelem?

Po pierwsze napęd. Możliwości technologii 4xe są ogromne. Auta osiągają większe zasięgi, spalając przy tym mniej paliwa. Po drugie jeszcze lepsze zdolności jazdy w terenie. Kolejnym atutem jest wprowadzenie ciekawych urozmaiceń technologicznych między innymi system Uconnect 5. Producent zadbał również o przestronność i większą ilość miejsca w środku. Ciekawym urozmaiceniem będzie również wyświetlacz dla pasażerów z pierwszego rzędu oraz ekran o wysokiej rozdzielczości dla pasażerów tylnych foteli. Wszystko po to by zapewnić komfort jazdy podróżującym. Model Grand Cherokee to luksus sam w sobie. Szyku dodaje elegancka, skórzana tapicerka. Wielbiciele muzyki również znajdą coś dla siebie. W aucie zastosowano system audio McIntosh o mocy 960 Watt.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W modelu Grand Cherokee umieszczono ponad 110 zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i ochrony, w tym m.in. system Active Driving Assis oraz kamerę z widokiem 360o i kamery do jazdy nocnej systemu „Night Vision.

Napędy w nowym Grand Cherokee

Układ napędowy 4xe generuje moc 375 koni mechanicznych. Dostępny w wersjach Grand Cherokee Limited, Trailhawk, Overland, Summit i Summit Reserve, zaawansowany układ napędowy 4xe łączy dwa silniki elektryczne i pakiet akumulatorów o napięciu 400 wolt. Pod maską znajdziemy 4 cylindrowy silnik, którego pojemność wynosi 2,0l. O wydajność zadba ośmiostopniowa skrzynia biegów- TorqueFlite. Warto również zwrócić uwagę na fakt ,że silnik został odciążony dzięki elektrycznemu wspomaganiu kierownicy i elektrycznie napędzanej sprężarce klimatyzacji, a to dodatkowo wpływa na jego wydajność.

UMÓW SIĘ NA JAZDĘ PRÓBNĄ NOWYM JEEP GRAND CHEROKEE


  Ty decydujesz jakim napędem się poruszasz

  Na kokpicie znajdują się trzy przyciski, za pomocą których podejmujesz decyzję jakim napędem jedziesz. Hybrydowy, elektryczny, a może oszczędzający akumulator napęd eSave?

  Model Grand Cherokee 4xe jest na tyle intuicyjny, że przełącza się na tryb hybrydowy, gdy akumulator zaczyna osiągać minimalny stan naładowania.

  Nowością w tym modelu jest odłączany napęd przedniej osi. Jeśli system wyczuje, że auto potrzebuje napędu na wszystkie koła sam odłącza przedni.

  Certyfikat Trail Rated

  Nowy Jeep Grand Cherokee zdobył certyfikat Trail Rated, który przyznawany jest samochodom terenowym spełniającym określone wymagania. Po więcej informacji na temat tego wyróżnienia zapraszamy do artykułu.

  Dostępność nowego Jeep Grand Cherokee

  Nowy Jeep Grand Cherokee będzie dostępny w salonach w Ameryce Północnej już w IV kwartale 2021. Natomiast model Jeep Grand Cherokee 4xe pojawi się w Ameryce Północnej na początku 2022 roku. Kilka miesięcy później samochód zawita na rynku  światowym.

  Obecnie największy model SUV w europejskiej gamie Jeep’a jest Compass. Ostatni lifting ujednolica wnętrze tych dwóch modeli. Jeżeli chcecie poznać bliżej zmiany, to koniecznie zobaczcie naszą prezentację : TUTAJ