Ford Kuga, już od dawna uważany za jednego z flagowych SUV-ów tego amerykańskiego producenta, wkracza w kolejną erę rozwoju w 2024 roku. Nowy Ford Kuga obiecuje wiele zmian i nowości, które z pewnością zainteresują miłośników samochodów SUV.

Świeższy i Nowocześniejszy Wygląd

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w nowym Fordzie Kuga, jest jego odświeżony wygląd. Samochód otrzymał nowy przedni grill, bardziej smukłe i dynamiczne reflektory LED oraz przemodelowane zderzaki. Dzięki temu bryła nadwozia jest bardziej nowoczesna. W atrapie grilla znajdzie się logo producenta. Jest to zabieg zastosowany w modelach Focus oraz Fiesta. Zwiększono także prześwit, o 10 mm z przodu i 5 mm z tyłu. Warto zaznaczyć, że zmiana ta tyczy się wszystkich wersji napędowych, poza hybrydą plug-in, w której pozostawiono nieco niższe zawieszenie.

Ford Kuga 2024
Ford Kuga 2024

Nowy Ford Kuga – Wnętrze Przyszłości

Wnętrze nowego Forda Kuga zostało kompletnie przeprojektowane, aby zapewnić jeszcze większy komfort i funkcjonalność. Nowy, panoramiczny kokpit z dominującym wyświetlaczem o przekątnej 13,2 cala jest teraz standardem. System SYNC4 oferuje także bezprzewodową łączność Apple Carplay oraz Android Auto.

Nowoczesne materiały wykończeniowe i staranne wykonanie wnętrza podkreślają wysoką jakość samochodu. Największą zmianą w kabinie jest tylna kanapa, która teraz zyskała funkcję przesuwania w zakresie 150 mm. Dzięki temu pojemność bagażnika zwiększa się z 412 litrów do 553 litrów. Po złożeniu oparcia kanapy zyskamy 1534 litry do wykorzystania. Warto też zwrócić uwagę na nowe fotele z dłuższymi siedziskami i lepszym podparciem bocznym.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że pojawi się nowa wersja wyposażenia. Oprócz znanych wersji jak Titanium oraz ST-Line, nowością będzie Active. W niej nowy Ford Kuga wygląda bardzo ciekawie. Zderzak charakteryzuje się srebrnymi wstawkami oraz podobnie stylizowanymi felgami.

Nowy Ford Kuga Active
Nowy Ford Kuga Active

W topowych wersjach znajdziemy między innymi światła LED PIXEL LIGHT, które nie tylko doświetlają lepiej drogę, ale także mają funkcję „oznaczania” pieszych i rowerzystów po zmroku.

Gama Silnikowa i Napędowa

Cennik otwiera 150-konny silnik 1.5 EcoBoost, dostępny w bazowej wersji z 6-biegowym manualem oraz napędem na przednią oś. Drugą opcją jest klasyczna hybryda, bazująca na silniku 2.5. Słabsza wersja oferuje 180 KM przy napędzie na przednie koła i 183 KM w wersji AWD. Topowa odmiana to hybryda typu plug-in oferująca teraz moc zespołu napędowego 243 KM. Kuga FHEV oraz PHEV będą mogły teraz pociągnąć na haku masę aż 2300 kg.

Ford Kuga 2024