Limitowana i mocniejsza wersja Ford Mustang Mach1 jest dostępna na rynku europejskim. Wydarzenie to ma miejsce po raz pierwszy w historii. Zmodyfikowany pony car charakteryzuje się poprawionymi osiągami oraz posiada wiele akcentów odróżniających go od „normalnej” wersji GT.

Zmiany w Ford Mustang Mach1

Silnik 5.0 V8

Pod maską znajdziemy znaną jednostkę benzynową V8 o podwyższonej mocy do 460 KM. Jest to związane z nowym oprogramowaniem sterującym silnikiem, zmodyfikowanym dolotem oraz nowym aktywnym wydechem z podwójnymi końcówkami po obu stronach o średnicy 4,5 cala.

Ford Mustang Mach1 przód samochodu zółty
Mustang Mach1 przód

Nowe ustawienia elektrycznego wspomagania kierownicy, ramy pomocnicze oraz elementy łączników przednich, montowane wcześniej w Shelby GT350 i GT500, pomogły w poprawieniu reakcji układu kierowniczego.

Osiągi i dynamikę jazdy podkręcają różne rozwiązania jak zmieniony przód z nowym dwuczęściowym grillem, nową dolną osłoną chłodnicy i splitterem oraz nowe boczne wloty powietrza. Przedni splitter ukształtowano z myślą o zwiększaniu siły docisku i lepszej przyczepności przy dużych prędkościach. Specjalny, jednopłatowy tylny spojler dopasowano do właściwości elementów przedniej aerodynamiki. Równowaga siły nośnej jest na niespotykanym poziomie.

Ford Mustang Mach1 lotka spojler
Mustang Mach1 tył

Wnętrze  

Ford Mustang Mach1 wnętrze automat
Mach1 wnętrze

Wewnątrz znajdziemy kilka elementów dedykowanych dla tej wersji. Ciemna kolorystyka razem z aluminiowymi detalami Dark Engine, a skórzane sportowe fotele zdobią przeszycia w kolorze Metal Grey. Każdy Mach1 jest sygnowany unikatową tabliczką na desce rozdzielczej z logo Mach1 i seryjnym numerem egzemplarza. Wnętrze uzupełniają charakterystyczne dla tej wersji listwy progowe i ekran startowy systemu, witający na wyświetlaczu zegarów cyfrowych o przekątnej 12 cali.

Mach1 dostępny jest w ośmiu kolorach nadwozia. Szczególną uwagę warto zwrócić na dwa lakiery dedykowane: Fighter Jet Grey oraz Grabber Yellow. Dodatkowym elementem stylizacyjnym są czarne, matowe pasy na masce oraz z boku na drzwiach. Pięcioramienne felgi w rozmiarze 19 cali oraz kolorze Tanished Dark to kolejny wyróżnik Mustang Mach1. Jego nieokiełznany charakter i niezwykle aerodynamiczna sylwetka podkreśla limitowany charakter edycji.

Mustang Mach1 to nie jedyny samochód stricte sportowy w gamie modelowej Forda.

Zachęcamy do przeczytania wpisu na temat Forda Focus w wersji ST z silnikiem 2.3 EcoBoost 280 KM oraz Forda Fiesta ST Edition, który niedawno zaparkował w naszym salonie FordStore Euro-Car Gdynia.

Więcej na temat kultowego modelu Mustang znajdziesz TUTAJ